Експерти порівняли пенсії та зарплатню українців і китайців: Хто багатше

Китай останнім часом все продовжує набирати обертів та розвиватися на міжнародному ринку. На сьогодні це один з лідерів серед всіх країн світу за ВВП. Стало відомо, наскільки відрізняються доходи громадян Китаю від доходів громадян України, передають Патріоти України.

Варто почати з того, що мінімальна зарплатня в Україні майже в два рази менша, ніж в Китаї. Так, якщо в нас з січня цей показник становить 6 тисяч гривень, то в Китаї це 2 480 юанів (в гривнях - 10 700).

Середня зарплатня в Китаї за рік (по інформації на 2019 рік) становила 90 501 юанів, що в нашій валюті - більше 32 500 гривень на місяць. В Україні в цей час показник був в розмірі 9 205 гривень. Наприкінці 2020 року цифра збільшилася до 14 179 гривень, однак треба враховувати, що це сума без врахування податків.

Пенсія в Китаї відрізняється від українською не лише сумами, але й системою В цій країні зовсім немає поняття про мінімальну чи максимальну пенсию. Китайська пенсія складається з двох систем:

  • Базова - 1% від індивідуальної середньої зарплатні за кожен рік праці;
  • Накопичувальна - кошти, котрі громадянин відкладав самостійно на свій рахунок.

В Україні накопичувальна система лише в процесі розробки, а поки що - працює солідарна система. При цьому механізмі враховується стаж громадянина, його зарплатня та середня зарплатня по країні. Так, мінімальна пенсія в Україні становить приблизно 1 769 гривень.

Пенсійний вік в Китає планують збільшувати, так як його не змінювали вже десь 40 років. Однак якщо в Україні все йде до того, щоб чоловіки та жінки йшли на пенсію в один і той самий вік, то в Китаї наразі все інакше: чоловік може вийти на відпочинок в 60 років, а жінка - в 55, тобто - на п'ять років раніше. При цьому варто зазначити, що в Китаї очікувану тривалість життя спеціалісти оцінюють в 77,5 років. В Україні цей показник менший - 72,5 роки.

З архіву ПУ. Безжально "обдирають" підлеглі Гончарука: Наркодилер відповів прем'єр-міністру України, скільки "дурі" треба продати, щоб купити квартиру, - ЗМІ

п’ятниця, 26 лютий 2021, 0:10

Працівник нелегального бізнесу обурений тим, що голова Кабміну так легковажно кидається словами. Так вірогідний злочинець відповів Гончаруку, скільки кокаїну потрібно продати, щоб купити квартиру. Про це пише український журналіст Андрій Павловський у...

Зеленський подав до Ради пакет законопроєктів про податкову амністію

четвер, 25 лютий 2021, 22:30

Президент у четвер зареєстрував законопроєкти 5153 (поправки до Податкового кодексу), 5154 (зміни до Бюджетного кодексу), 5155 (поправки до валютного законодавства), а також законопроєкт 5156 - з поправками до Кримінального кодексу та інших законів. Те...