Варто почати з того, що мінімальна зарплатня в Україні майже в два рази менша, ніж в Китаї. Так, якщо в нас з січня цей показник становить 6 тисяч гривень, то в Китаї це 2 480 юанів (в гривнях - 10 700).
Середня зарплатня в Китаї за рік (по інформації на 2019 рік) становила 90 501 юанів, що в нашій валюті - більше 32 500 гривень на місяць. В Україні в цей час показник був в розмірі 9 205 гривень. Наприкінці 2020 року цифра збільшилася до 14 179 гривень, однак треба враховувати, що це сума без врахування податків.
Пенсія в Китаї відрізняється від українською не лише сумами, але й системою В цій країні зовсім немає поняття про мінімальну чи максимальну пенсию. Китайська пенсія складається з двох систем:
В Україні накопичувальна система лише в процесі розробки, а поки що - працює солідарна система. При цьому механізмі враховується стаж громадянина, його зарплатня та середня зарплатня по країні. Так, мінімальна пенсія в Україні становить приблизно 1 769 гривень.
Пенсійний вік в Китає планують збільшувати, так як його не змінювали вже десь 40 років. Однак якщо в Україні все йде до того, щоб чоловіки та жінки йшли на пенсію в один і той самий вік, то в Китаї наразі все інакше: чоловік може вийти на відпочинок в 60 років, а жінка - в 55, тобто - на п'ять років раніше. При цьому варто зазначити, що в Китаї очікувану тривалість життя спеціалісти оцінюють в 77,5 років. В Україні цей показник менший - 72,5 роки.
Від 1 січня 2025 року педагогічні працівники середніх шкіл почнуть отримувати щомісячну доплату в розмірі 1 300 грн, а від 1 вересня сума збільшиться до 2 600 грн. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України №1286, передають Патріоти України....
В енергосистемі зберігається значний дефіцит, і ситуація в ній змінюється - можливі зміни в застосуванні заходів обмеження світла. Про це повідомляє пресслужба НЕК "Укренерго", передають Патріоти України. Зазначається, що зараз українська енергосистема...