Варто почати з того, що мінімальна зарплатня в Україні майже в два рази менша, ніж в Китаї. Так, якщо в нас з січня цей показник становить 6 тисяч гривень, то в Китаї це 2 480 юанів (в гривнях - 10 700).
Середня зарплатня в Китаї за рік (по інформації на 2019 рік) становила 90 501 юанів, що в нашій валюті - більше 32 500 гривень на місяць. В Україні в цей час показник був в розмірі 9 205 гривень. Наприкінці 2020 року цифра збільшилася до 14 179 гривень, однак треба враховувати, що це сума без врахування податків.
Пенсія в Китаї відрізняється від українською не лише сумами, але й системою В цій країні зовсім немає поняття про мінімальну чи максимальну пенсию. Китайська пенсія складається з двох систем:
В Україні накопичувальна система лише в процесі розробки, а поки що - працює солідарна система. При цьому механізмі враховується стаж громадянина, його зарплатня та середня зарплатня по країні. Так, мінімальна пенсія в Україні становить приблизно 1 769 гривень.
Пенсійний вік в Китає планують збільшувати, так як його не змінювали вже десь 40 років. Однак якщо в Україні все йде до того, щоб чоловіки та жінки йшли на пенсію в один і той самий вік, то в Китаї наразі все інакше: чоловік може вийти на відпочинок в 60 років, а жінка - в 55, тобто - на п'ять років раніше. При цьому варто зазначити, що в Китаї очікувану тривалість життя спеціалісти оцінюють в 77,5 років. В Україні цей показник менший - 72,5 роки.
У Росії знову почали продавати нові автомобілі Mazda з гарантією. У країну почали поставляти відразу кілька моделей. Проте не йдеться про офіційне повернення японського бренду на російський ринок. Про це повідомляє головний редактор російського журналу...
Європейський Союз (ЄС) схвалив перехідні заходи для українського експорту, які почнуть діяти з 6 червня 2025 року, адже завершується дія "торговельного безвізу". Завдяки цим заходам торгівля між Україною та ЄС продовжиться без перерв, а надалі плануєть...