Експорт мізерно малий і на те є серйозні причини: Чому український сир майже не купують

Україна значно збільшила імпорт сирів. Від початку 2021 року було завезено 43,8 тис. тонн цього продукту, що на 15,2% більше, ніж у січні-жовтні 2020 року. За цей сир було заплачено 204,3 млн доларів – на 21,1% більше, ніж за той же період торік. Водночас, експорт українських сирів мізерно малий. Вся справа в його дорожнечі: за іноземний "ементаль" заплатити доведеться близько 155 грн/кг, а за вітчинзняний "російський" – не менше, ніж 175 грн/кг. За інформацією Аgrotimes, головним постачальником сиру в Україну виявилася Польща, передають Патріоти України.

З неї було ввезено цього продукту на 78,9 млн. доларів. Наступними йдуть:

  • Німеччина – із неї було ввезено сиру на 43,3 млн доларів;
  • Нідерланди – на 19,4 млн доларів.

Україна продає дуже мало своїх сирів за кордон

За цей же період – від початку 2021 року, – обсяг експорту українських сирів склав лише 5,5 тис. тонн. За нього було заплачено 10,9 млн. доларів. Понад те, ці показники демонструють збільшення експорту. Адже січень-жовтень 2020 року українських сирів було продано на 14,8% менше.

Найбільше українських сирів купив Казахстан. Після нього йдуть Молдова та Азербайджан.

Чому Європа завалює Україну своїми сирами

Головною причиною, чому українці не купують свої сири,є їхня ціна. Імпортний продукт банально дешевший. Причин цього кілька. По-перше, дефіцит молока та збільшення його ціни. Порівняно з тією ж Польщею чи Білоруссю, де молоко коштує набагато дешевше, в Україні ціни на сири значно вищі.

По-друге, величезні націнки дистриб'юторів (близько 12%-15%) та торгових мереж (ще 15%-20%). Через це роздрібна ціна українського сиру може становити до 200 грн/кг, тоді як європейський продається на 25-50 грн дешевше.

По-третє, в Україні дорожче виробництво. У той час, як на наших підприємствах працює велика кількість людей (яким потрібно платити зарплату, з якої потрібно платити податки), у Європі все максимально автоматизовано.

Чи вироблятимуть в Україні сир у майбутньому

Через те, що імпортна молочка дешевша за українську, купують саме її. У зв'язку з цим українським виробникам сиру просто нікуди дівати свій продукт.

У майбутньому така ситуація може призвести до того, що дрібні та середні українські виробники згортатимуть свої виробництва. Таким чином, без підтримки з боку уряду виробництво сирів в Україні практично зупиниться. А він поки не діє.

В Україні військові зможуть самі розрахувати свої виплати: Міноборони запустило онлайн-калькулятор

субота, 4 травень 2024, 21:30

Міністерство оборони розробило онлайн-калькулятор, за допомогою якого військовослужбовці та їхні родичі зможуть розрахувати їхнє грошове забезпечення залежно від видів виплат. Про це повідомили в пресслужбі оборонного відомства, передають Патріоти Укр...

Частині українців стаж враховуватимуть по-новому: Які нюанси варто знати всім

субота, 4 травень 2024, 21:25

25 квітня у Верховній Раді ухвалили пенсійний законопроєкт № 9453, який містить як позитивні зміни, так і ті, що ускладнять життя багатьом і нинішнім, і майбутнім пенсіонерам. Про це говорить у новому відео на Youtube-каналі «На пенсії» експерт Сергій ...