Повідомляється, що минулого тижня Чорним морем пройшло судно, яке було заблоковане в Одесі ще з початку повномасштабного вторгнення РФ. Тепер в Україні розглядають шлях експорту агропродукції, який у Вашингтоні назвали "життєздатним".
Вашингтон бачить "життєздатні" маршрути для транспортування зерна з території України після виходу країни-агресорки РФ з зернової угоди та обстрілів портів. Про це у коментарі Reuters 25 серпня заявив керівник Управління координації санкцій Державного департаменту США Джеймс О’Брайен.
"Я думаю, що ми бачимо життєздатні маршрути через територіальні води та сушу України, і ми прагнемо протягом наступних кількох місяців повернутися до середнього експорту з України на довоєнному рівні", – заявив він.
Україна — провідник світовий виробник та експортер зерна, і раніше з чорноморських портів у Одесі та Миколаєві відправляла мільйони тонн агропродукції.
Після повномасштабного вторгнення ЗС РФ експорт зерна здійснювався за зерновою угодою, однією зі сторін якої була Росія. Нещодавно країна-агресорка вийшла з домовленостей та здійснила атаки на українські порти, знищивши підготовлене для вивезення зерно.
Однак, як зазначають у ЗМІ, нині Україна розглядає можливість експортувати зерно через чорноморський коридор, адже минулого тижня там успішно пройшли вантажні кораблі.
РФ заблокувала порти ще у 2022 році та погрожувала розглядати судна як військові цілі, але нещодавно маршрут "гуманітарним коридором" пройшов контейнеровоз під прапором Гонконгу. Він застряг в Одеському порту ще на початку повномасштабної війни, і зміг вийти минулого тижня, не зазнавши обстрілу. Зазначений шлях пролягає через західне узбережжя моря поблизу Румунії та Болгарії.
У медіа наголосили, що Москва була звинувачена Заходом у використанні продовольства як зброї. Чорноморська угода, з якої вийшла країна-агресорка, допомагала знизити світові ціни на продукцію. Водночас у РФ переконані, що зернова угода не була реалізована належним чином, адже найбідніші країни не отримували достатньо зерна.
Банки Китаю продовжують ускладнювати проведення платежів для клієнтів із Росії, боячись потрапити під дію вторинних санкцій. Цього разу було посилено перевірки транзакцій з Індії, ОАЕ та Гонконгу – у них намагаються виявити "російський слід". Про це по...
Підприємство найбільшого приватного експортера російського газу компанії "Новатек" у Білокам'янці Мурманської області, яке називали "заводом з виробництва LNG-заводів", ймовірно законсервоване, повідомляє Bloomberg із посиланням на супутникові дані, зі...