Повідомляється, що минулого тижня Чорним морем пройшло судно, яке було заблоковане в Одесі ще з початку повномасштабного вторгнення РФ. Тепер в Україні розглядають шлях експорту агропродукції, який у Вашингтоні назвали "життєздатним".
Вашингтон бачить "життєздатні" маршрути для транспортування зерна з території України після виходу країни-агресорки РФ з зернової угоди та обстрілів портів. Про це у коментарі Reuters 25 серпня заявив керівник Управління координації санкцій Державного департаменту США Джеймс О’Брайен.
"Я думаю, що ми бачимо життєздатні маршрути через територіальні води та сушу України, і ми прагнемо протягом наступних кількох місяців повернутися до середнього експорту з України на довоєнному рівні", – заявив він.
Україна — провідник світовий виробник та експортер зерна, і раніше з чорноморських портів у Одесі та Миколаєві відправляла мільйони тонн агропродукції.
Після повномасштабного вторгнення ЗС РФ експорт зерна здійснювався за зерновою угодою, однією зі сторін якої була Росія. Нещодавно країна-агресорка вийшла з домовленостей та здійснила атаки на українські порти, знищивши підготовлене для вивезення зерно.
Однак, як зазначають у ЗМІ, нині Україна розглядає можливість експортувати зерно через чорноморський коридор, адже минулого тижня там успішно пройшли вантажні кораблі.
РФ заблокувала порти ще у 2022 році та погрожувала розглядати судна як військові цілі, але нещодавно маршрут "гуманітарним коридором" пройшов контейнеровоз під прапором Гонконгу. Він застряг в Одеському порту ще на початку повномасштабної війни, і зміг вийти минулого тижня, не зазнавши обстрілу. Зазначений шлях пролягає через західне узбережжя моря поблизу Румунії та Болгарії.
У медіа наголосили, що Москва була звинувачена Заходом у використанні продовольства як зброї. Чорноморська угода, з якої вийшла країна-агресорка, допомагала знизити світові ціни на продукцію. Водночас у РФ переконані, що зернова угода не була реалізована належним чином, адже найбідніші країни не отримували достатньо зерна.
В експертному середовищі вважають, що в короткій перспективі долар виглядає більш привабливою валютою для переведення в неї заощаджень, ніж євро. Річ у тім, що нині американська валюта має перспективи посилення, а отже, є більш надійною та прибутковою,...
Литовський президент Гітанас Науседа запропонував зафіксувати 1 січня 2030 року датою вступу України до Європейського Союзу, передають Патріоти України. Очільник держави відзначив, що зараз настав час лідерства і європейці повинні взяти на себе відпові...