Електроенергії в Україні бракуватиме ще два роки: У НБУ підрахували обсяг дефіциту

Брак електроенергії – один з основних чинників, що стримують відновлення української економіки в умовах повномасштабної війни. До кінця 2024-го Україні не вистачатиме 7% електрики, наступного року цей трохи зросте, але потім помітно знизиться. Про це заявив голова Національного банку України (НБУ) Андрій Пишний в "Укрінформ", резюмуючи дані липневого Інфляційного звіту НБУ, передають Патріоти України.

І хоча цей прогноз будується на припущеннях, він його реалізації багато в чому залежатиме макроекономічна картина. "Припускаємо, що дефіцит електроенергії перевищуватиме 7% у 2024 році, буде близьким до 8% у 2025 році й до 5% у 2026 році та залишиться одним з основних стримувальних чинників для економіки. Відновлення натомість підтримуватимуть значні бюджетні видатки завдяки міжнародній допомозі, подальша розбудова експортних шляхів на тлі пожвавлення попиту на товари українського експорту та розвиток розподіленої генерації", – зазначив Пишний.

Прогноз МВФ

Слід зазначити, що очікування Нацбанку дещо відрізняються від Міжнародного валютного фонду. Раніше організація підрахувала, що середній дефіцит електроенергії в Україні у 2024 році складе близько 10%, але протягом 2025 року він поступово знизиться, а до початку 2026 року зникне взагалі.

Дані про енергетичні потужності суворо контролюються в умовах воєнного стану, але, виходячи з попередніх моделей споживання та імпорту, серйозний дефіцит (до 30%) ймовірно виникатиме тільки в години пік. Тому промисловим споживачам доведеться працювати нижче за потужність, а споживання домогосподарств буде обмежено за рахунок планових відключень, зокрема, взимку.

Водночас додаткові атаки ще більше дестабілізують енергетичну систему. В МВФ очікують, що дефіцит енергії збережеться протягом 2024 та 2025 років, хоча його масштаби будуть обмежені стійкістю енергетичної системи.

Торгівля рублем подвоїлась: Стало відомо, як Казахстан допомагає Кремлю обходити санкції

четвер, 26 вересень 2024, 23:40

Через санкції США проти Росії значно зросли обсяги торгівлі юанем і рублем у Казахстані, оскільки російські банки використовують казахські фінансові ринки для валютних операцій з Китаєм. Обсяги торгівлі юанем і рублем подвоїлися, а Казахстан стає важли...

Поки інші ледь зводять кінці з кінцями: Зарплати чиновників в Україні перевищили 55 тис. грн - хто отримує найбільше

четвер, 26 вересень 2024, 22:25

У серпні 2024 року середня зарплата в держустановах зросла на 44,6% і перевищила 55 тисяч гривень, причому керівники стратегічних установ, таких як НКРЕКП (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг)...