
Від 1 вересня 2025 року в Україні зростуть тарифи за розподіл електроенергії для операторів системи розподілу, водночас для деяких регіонів підвищення складе понад 20%, передають Патріоти України.
Відповідне рішення на засіданні ухвалила Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Споживачам першого класу доведеться платити від вересня в середньому на 14% більше за розподіл, споживачам другого класу — приблизно на 23% більше.
Найбільше зростання тарифів відчують:
Найменше навантаження передбачається для таких постачальників:
Що стосується населення, то ціни для побутових споживачів залишаться без змін. Наразі українці платять 4,32 грн за кВт-год, і ця ставка збережеться щонайменше до кінця жовтня завдяки подовженню дії механізму ПСО (спеціальних обов’язків держави). Однак експерти попереджають: після 31 жовтня тариф для домогосподарств може зрости, оскільки нинішній рівень не покриває реальних витрат енергопостачальників.
Пенсіонери мають низку пільг, зокрема, вони можуть не сплачувати податок на землю. Водночас в Україні запроваджують нову програму підтримки аграріїв, спрямовану на зміцнення одного з ключових секторів економіки. Фермери зможуть отримати до 1000 грн на ...
Служба безпеки України (СБУ) ймовірно розслідує схему постачання українського зерна до Ірану в обхід чинних обмежень на торгівлю з іранськими резидентами. За версією слідства, це зерно могло використовуватися як частина розрахунків Росії за безпілотник...