"Енергосистема України розхитана": Експерт розповів, скільки днів може тривати наступний блекаут

Країна-агресорка Росія не зупиняє масованих атак української енергетичної інфраструктури. Так, 23 листопада Україна пережила перший частковий блекаут, оскільки до 80% населення протягом двох діб було без електроенергії. Якщо росіяни ще раз масовано обстріляють українські міста, то тривалість блекауту може бути набагато довшою. Таку думку висловив експерт Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук в коментарі 24 каналу, передають Патріоти України.

Він зауважив, що енергосистема України розхитана внаслідок систематичних ударів з боку РФ й обладнання для її ремонту вже не вистачає.

"За відсутності матеріалів надалі ускладнюватиметься процес ремонту, тому наступний блекаут, якщо він буде, може тривати більший період – 7-14 днів. Все залежатиме від руйнувань та пошкоджень, які завдаються", - розповів Корольчук.

На його думку, навіть якщо люди зараз обурюються щодо проблем зі світлом, то внутрішньо вони все розуміють та готові це пережити. Втім, якщо говорити про триваліший період блекауту, то постає питання теплозабезпечення та водопостачання.

Корольчук також зауважив, що наразі через проблеми з енергосистемою найбільше страждає центрально-східний регіон, зокрема Київ та Київська область. Надалі ж такі блекаути будуть більше відчуватися і в західному та південному регіонах, які в цілому швидше виходять з аварійних ситуацій.

"Це класичний блекаут. Так, він був частковий та контрольований, але з іншого боку треба розуміти, що контрольованість в руках оператора та диспетчерів. Будемо сподіватися, що ця контрольованість зберігатиметься", - зазначив експерт.

Крім того, за його словами, проблема ускладнюється ще й тим, що в Україні мережі зношені всередині й самі трансформатори, які забезпечують подачу електроенергії на конкретні об'єкти, вже давно потребували заміни. І додаткове навантаження впливає на них тоді, коли вже вирішені питання на підстанціях для видачі електроенергії з АЕС або ТЕС. "Ключове питання потім – забезпечити роботоздатність цих трансформаторів на місцях. Тут велика проблема", - підсумував Корольчук.

Гривня оновила антирекорд до долара США: Нацбанк підтягнув офіційний курс до біржевого

п’ятниця, 19 квітень 2024, 6:56

За підсумками торгів на міжбанку Нацбанк встановив офіційний курс гривні до долара на п'ятницю, 19 квітня, на рівні 39,6037 грн/$. Це новий історичний мінімум, попередній було зафіксовано на початку цього тижня на рівні 39,5737 грн/$. . Водночас курс...

В Україні можуть різко змінити розмір пенсій: Стало відомо, чого чекати

п’ятниця, 19 квітень 2024, 5:58

В Україні - найнижчий пенсійний вік в Європі. Це єдина перевага нашої пенсійної системи, яка частково пояснює і її проблеми. Зараз на пенсії у середньому українець може отримувати менше ніж 30% від своєї зарплати. Це критично низький показник, передают...