"Енергосистема України розхитана": Експерт розповів, скільки днів може тривати наступний блекаут

Країна-агресорка Росія не зупиняє масованих атак української енергетичної інфраструктури. Так, 23 листопада Україна пережила перший частковий блекаут, оскільки до 80% населення протягом двох діб було без електроенергії. Якщо росіяни ще раз масовано обстріляють українські міста, то тривалість блекауту може бути набагато довшою. Таку думку висловив експерт Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук в коментарі 24 каналу, передають Патріоти України.

Він зауважив, що енергосистема України розхитана внаслідок систематичних ударів з боку РФ й обладнання для її ремонту вже не вистачає.

"За відсутності матеріалів надалі ускладнюватиметься процес ремонту, тому наступний блекаут, якщо він буде, може тривати більший період – 7-14 днів. Все залежатиме від руйнувань та пошкоджень, які завдаються", - розповів Корольчук.

На його думку, навіть якщо люди зараз обурюються щодо проблем зі світлом, то внутрішньо вони все розуміють та готові це пережити. Втім, якщо говорити про триваліший період блекауту, то постає питання теплозабезпечення та водопостачання.

Корольчук також зауважив, що наразі через проблеми з енергосистемою найбільше страждає центрально-східний регіон, зокрема Київ та Київська область. Надалі ж такі блекаути будуть більше відчуватися і в західному та південному регіонах, які в цілому швидше виходять з аварійних ситуацій.

"Це класичний блекаут. Так, він був частковий та контрольований, але з іншого боку треба розуміти, що контрольованість в руках оператора та диспетчерів. Будемо сподіватися, що ця контрольованість зберігатиметься", - зазначив експерт.

Крім того, за його словами, проблема ускладнюється ще й тим, що в Україні мережі зношені всередині й самі трансформатори, які забезпечують подачу електроенергії на конкретні об'єкти, вже давно потребували заміни. І додаткове навантаження впливає на них тоді, коли вже вирішені питання на підстанціях для видачі електроенергії з АЕС або ТЕС. "Ключове питання потім – забезпечити роботоздатність цих трансформаторів на місцях. Тут велика проблема", - підсумував Корольчук.

В Україні тариф на воду перерахували, але не для всіх: Кому доведеться платити більше

понеділок, 27 січень 2025, 6:25

В Україні з січня вже встигли підвищити тарифи на воду в низці населених пунктів. Переглядати тарифи можуть у невеликих містах за рішенням місцевої влади, тоді як у великих населених пунктах підвищення вартості цієї комунальної послуги не відбувається....

Пік пройдено: В Україні здешевшав популярний сезонний продукт - ціна впала одразу на 30 грн

неділя, 26 січень 2025, 23:25

У січні 2025 року ціни на мандарини в Україні знизилися до 60-65 грн/кг після піку у грудні (97 грн/кг). Подальше зменшення цін залежить від стабілізації логістичних витрат і валютного курсу. Про це OBOZ.UA розповіла керівниця відділу маркетингу оптово...