Фальшивки продають через інтернет, далі вкидають через торгівельні точки: Як українцям вберегтися від підробних купюр

Українцям роздають фальшивки: де і як уберегтися

В Україні фальшиві гроші продають через інтернет, а після поширюють в торгових точках. Щоб не отримати підробку, експерти радять переходити на розрахунки картками й розплачуватися дрібними купюрами, зазначають Патріоти України.

Найчастіше в Україні підробляють купюру номіналом у 500 грн. Останні кілька років немає зростання кількості підроблених банкнот. Українська гривня захищена краще, ніж багато європейських валют. Наприклад, у 2019-му на 1 млн банкнот було 2,9 фальшивок, - розповіли у відомстві.

Найкраще захищені 500 грн 2015 року, купюра номіналом 200 грн 2019-го і сотка 2014 року. У них найбільше захисних елементів. У Нацбанку насамперед рекомендують перевіряти банкноти, переглядати їх проти світла. Однак водночас зазначають, що якісну підробку так визначити майже неможливо.

Щоб не стати жертвою:

В Україні були випадки, коли фальшиві гроші потрапляли навіть до банківських кас. Водночас самі співробітники фінансової установи часто не хочуть звертатися в поліцію і здавати гроші.

Бережіться! В українців виманюють особисті дані під приводом перерахунку пенсій - як працює нова шахрайська схема

понеділок, 28 квітень 2025, 19:08

Зловмисники поширюють фейкову інформацію про нові правила нарахування пенсійних виплат і видають себе за представників Пенсійного фонду України (ПФУ). Насправді Пенсійний фонд не надсилає анкет і не збирає персональні дані через месенджери або сторонні...

Українці можуть самостійно збільшити свою пенсію на понад 50%: Ось що для цього потрібно

понеділок, 28 квітень 2025, 17:48

Українці можуть збільшити свою майбутню пенсію більш ніж на 50%, якщо замість виходу на пенсію у 60 років продовжать офіційно працювати ще понад 5 років. Для цього потрібно відкласти оформлення пенсії хоча б на 5 років і 7 місяців, адже держава за коже...