В Україні фальшиві гроші продають через інтернет, а після поширюють в торгових точках. Щоб не отримати підробку, експерти радять переходити на розрахунки картками й розплачуватися дрібними купюрами, зазначають Патріоти України.
Найчастіше в Україні підробляють купюру номіналом у 500 грн. Останні кілька років немає зростання кількості підроблених банкнот. Українська гривня захищена краще, ніж багато європейських валют. Наприклад, у 2019-му на 1 млн банкнот було 2,9 фальшивок, - розповіли у відомстві.
Найкраще захищені 500 грн 2015 року, купюра номіналом 200 грн 2019-го і сотка 2014 року. У них найбільше захисних елементів. У Нацбанку насамперед рекомендують перевіряти банкноти, переглядати їх проти світла. Однак водночас зазначають, що якісну підробку так визначити майже неможливо.
Щоб не стати жертвою:
В Україні були випадки, коли фальшиві гроші потрапляли навіть до банківських кас. Водночас самі співробітники фінансової установи часто не хочуть звертатися в поліцію і здавати гроші.
Довгий час Німеччина залишалася лідером серед країн Європейського Союзу за кількістю заяв про надання притулку. Але за три місяці цього року ця країна поступилась першим місцем одразу двом державам. Про це пише німецьке видання Welt am Sonntag з посила...
В Україні спостерігається значний енергодефіцит в системі, який може викликати повернення графіків відключення. Українцям радять заощадливо використовувати світло. Як зазначають в "Укренерго", внаслідок негоди наразі знеструмлено 10 населених пунктів в...