Кількість підроблених банкнот національної валюти в Україні в 2020 році зросла до 5,5 штук на 1 млн справжніх купюр з 3 штук у 2019 році, але показник залишається стабільно низьким, зазначають Патріоти України.
Як повідомила прес-служба Національного банку, цей показник у країнах Європейського Союзу в 2020 році втричі вищий і становив приблизно 17 шт. підроблених банкнот євро.
"Як свідчить моніторинг стану вилучення з обігу банкнот національної валюти в Україні, за підсумками минулого року на 1 млн шт. справжніх банкнот гривні припадало близько 5,5 шт. підроблених банкнот (за підсумками 2019 року - близько 3 шт.)", - сказано в повідомленні.
Зазначається, що відносне збільшення рівня підробки банкнот гривні в 2020 році відбулося через зростання активності зловмисників на тлі збільшення кількості готівки в обігу, що відбулося у зв'язку з поширенням коронавірусу.
Відповідно до проведеного моніторингу, в Україні в 2020 році найчастіше підробляли банкноти старого зразка - номіналом 500 грн зразка 2006 року (близько 60% загальної кількості вилучених з обігу підробок) і 200 грн зразка 2007 року (близько 29%).
Серед іноземної валюти найбільше вилучили підробок доларів США (86% від загального числа), а також євро (12%), англійських фунтів і російських рублів).
Найпопулярнішими серед фальшивомонетників купюрами виявилися 100 доларів США, 50 і 500 євро, 5000 і 1000 російських рублів. У НБУ також нагадали, що підроблені банкноти вилучаються без відшкодування їх вартості.
Українські пенсіонери, які виїхали з окупованої території або залишились на ній, мають подати заяву в ПФУ про те, що вони не отримують пенсію в РФ. Це можна зробити особисто в відділенні ПФУ, або ж на Порталі ПФУ до 31 грудня 2025-го. Про це йдеться в...
Якщо найбільш населена країна світу і одна з головних економічних потуг планети досягне успіху у цій царині, енергетичний ринок, перш за все нафтогазовий, відчує це на власних перспективах. Азіатські країни, такі як Індія, вважають за краще впроваджува...