ФОПам в Україні можуть перерахувати податки: Озвучено деталі

В Україні задля подолання проблем наповнення бюджету можуть запровадити військовий збір для ФОПів. Зараз він становить 1,5%.

Про це написала старша експертка Команди підтримки реформ Мінекономіки Аліна Бойко на сайті ZN.UA. Наразі військовий збір становить 1,5%. Фізичні особи-підприємці (ФОП) зараз військовий збір не сплачують. Водночас уряд розробляє законопроєкт про запровадження обов'язкової сплати військового збору платниками єдиного податку.

В Україні зареєстровано понад 2 мільйони ФОПів. Лише за останні 12 місяців (з 1 лютого 2023-го по 1 лютого 2024-го) українці створили рекордну кількість ФОПів за останнє десятиліття – близько 315 тисяч. Система оподаткування ФОП проста і зрозуміла. Фізичні особи-підприємці сплачують зі своїх доходів єдиний податок, ЄСВ (у період воєнного стану та 12 місяців після його завершення сплата ЄСВ добровільна за умови, що стаж за цей період не буде нараховано при несплаті) й ПДВ у разі, якщо платник єдиного податку перебуває на загальній системі оподаткування.

Водночас є проблема з використанням цього статусу великим бізнесом для податкової оптимізації. І у цьому напрямі уряд визначив такі кроки, як реформування застосування спрощеної системи оподаткування шляхом виключення юридичних осіб, запровадження запобіжників для зменшення зловживань, підвищення порогу реєстрації платників ПДВ і збільшення ефективних ставок податків до рівня загального режиму.

"Удар" для водіїв! Стало відомо, які недорогі автомобілі зі США подорожчають через тарифи Трампа

неділя, 6 квітень 2025, 9:22

Президент США Дональд Трамп з початку 2025 року двічі невдало намагався запровадити тарифи у розмірі 25% на закордонні автомобілі, які ввозять до США. Втретє йому це вдалося. Через це найдешевші машини подорожчають навіть в Україні. OBOZ.UA нагадує, що...

Не скасували? У "Приваті" та "Ощаді" розповіли, які обмеження на перекази діють для українців

неділя, 6 квітень 2025, 9:08

В Україні обмеження на перекази між фізичними особами у розмірі 150 тис. грн на місяць або 50 тис. грн для клієнтів із високим рівнем ризику продовжують діяти і після 1 квітня. Хоча НБУ скасував таке обмеження, воно продовжить діяти завдяки меморандуму...