"Геніальність" скреп: У "Росатомі" після створення квантового комп'ютера зізналися, що не розуміють, навіщо він їм

Керівник проєктного офісу з квантових технологій "Росатому" Руслан Юнусов заявив в опублікованому 21 лютого інтерв'ю російському пропагандистському агентству ТАСС, що не розуміє сенсу розроблення квантового комп'ютера, яке ведуть у Росії, передають Патріоти України.

Інтерв'юер запитав у Юнусова, чи не змінилися озвучені раніше плани до кінця 2024 року зібрати 100-кубітний квантовий комп'ютер, і той відповів, що "мають встигнути 50 [кубітів] зробити", а більше – як вийде.

Після цього Юнусову поставили запитання: "Навіщо потрібен квантовий комп'ютер?" "Проста відповідь на просте запитання – ми не знаємо, навіщо нам потрібен квантовий комп'ютер. Але не тому, що ми нічого не знаємо, насправді ми, звісно, знаємо перші застосування квантового комп'ютера, у нас є перші алгоритми. У нас бракує потужності "заліза", щоб показати корисність алгоритмів, але вони вже є", – заявив представник "Росатому".

За його словами, "Росатом" "уже зараз тестує роботу квантових алгоритмів у завданнях щодо розроблення нових типів реакторів й акумуляторів".

У Росії розроблення квантових комп'ютерів розпочали у 2020 році, для цього передбачили 24 млрд руб. (приблизно 10 млрд грн) на чотири роки, а в 2023 році президенту РФ Володимирові Путіну продемонстрували найпродуктивніший на той момент квантовий комп'ютер потужністю 16 кубітів, зазначає The Moscow Times.

У світі вже є 328-кубітний квантовий комп'ютер. Завдяки принципу роботи квантового комп'ютера можна вирішити безліч завдань, які не під силу звичайним суперкомп'ютерам. Квантові комп'ютери працюють із квантовими бітами (кубітами), які можуть набувати значення не тільки одиниці або нуля, але й будь-якого між ними, а також обидва значення одночасно, не перебираючи послідовності, пише видання.

Ситуація досить складна: В Україні можуть запровадити обмеження електропостачання

субота, 13 квітень 2024, 12:28

У разі продовження російських терористичних атак по об'єктах критичної інфраструктури в Україну можуть запровадити обмеження споживання електроенергії. За найгіршого розкладу графіки відключення світла можуть повернути вже влітку, передають Патріоти Ук...

В одній із країн ЕС планують збільшити щомісячні виплати українським біженцям

субота, 13 квітень 2024, 11:43

Поки у Польщі планують скоротити виплати втікачам від війни в Україні, уряд Швеції оголосив про створення нового законопроєкту, спрямованого на розширення підтримки українських біженців, передають Патріоти України. Однією з ключових ініціатив стає можл...