Гігантський радіотелескоп у Китаї вловив таємничі сигнали із далекої галактики

З кінця серпня до початку вересня 2019 року був виявлено близько 100 багаторазових повторних спалахів.

Телескоп FAST виявив незвичайні спалахи. Фото: Вікіпедія.

Китайські астрономи із застосуванням сферичного радіотелескопу з п'ятисотметровою апертурою FAST виявили нові багаторазові швидкі радіосплески (FRB). Джерело сигналів знаходиться на відстані близько 3 млрд світлових років від Землі, повідомляють Патріоти України із посиланням на агентство Сіньхуа.

Швидкі радіосплески — найяскравіші у всесвіті спалахи, відомі на сьогодні. Їх називають «швидкими» тому, що ці спалахи тривають дуже короткий час, зазвичай всього кілька мілісекунд. Але на цей момент поки немає розумного пояснення походження швидких радіосплесків.

За повідомленням вчених, дане виявлення радіотелескопом FAST повторних сплесків може допомогти роз’яснити походження і фізичні механізми FRB. Китайські вчені встановили високочутливий серверний термінал FRB на 19-променевий приймач на радіотелескопі FAST і використовували його для спостереження джерела FRB під назвою «FRB121102», яке вперше було виявлено кілька років тому.

З кінця серпня до початку вересня 2019 року був виявлено близько 100 багаторазових повторних спалахів від FRB121102, що стало найбільшою кількістю сплесків, виявлених до даного моменту.

Серверний термінал FRB на радіотелескопі FAST має високоефективну можливість виявлення імпульсів в реальному часі і може стежити за цим, паралельно виконуючи численні завдання спостереження. За словами дослідників, даний термінал зіграє важливу роль у відкритті нових FRB, в підвищенні точності позиціювання в режимі реального часу.

З огляду на важливість цього джерела FRB і його очевидно активний стан в даний час, радіотелескоп FAST продовжить проводити моніторинг. Китайські астрономи рекомендували колегам з інших країн проводити більше спостережень на своїх об'єктах.

Нові стандарти місткості та економічності: Boeing здійснив перший випробувальний політ свого широкофюзеляжного авіалайнера 777X

неділя, 26 січень 2020, 7:39

В США широкофюзеляжний літак компанії Boeing 777X здійснив перший випробувальний політ, повідомляють Патріоти України з посиланням на прес-службу компанії авіавиробника. Літак піднявся в небо з аеропорту в околицях міста Еверет (штат Вашингтон). У комп...

Тарифи зростають: В Україні ввели абонплату на газ. Скільки доведеться переплатити

субота, 25 січень 2020, 17:37

Варто враховувати, що остання цифра – 7,97 грн – розрахована з урахуванням ціни кубометра + абонплати на один куб. Але якщо в минулому році витрачали менше блакитного палива, то і кінцева вартість кубометра може бути менше. . «За основу береться обсяг...