Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц виступив різко проти повернення Росії до Великої вісімки, як це передбачено в мирному плані США для України. Про це політик заявив на пресконференції після завершення саміту G20 у Йоганнесбурзі 23 листопада, пише DW.
"На цей час я не бачу, щоб серед шести нинішніх членів G7, які не є Америкою, була якась готовність знову прийняти Росію до цієї групи", - сказав Мерц.
Політик підкреслив, що повернення до формату G8 можливе лише за умови повного консенсусу.
Раніше схожу позицію озвучив і президент Франції Еммануель Макрон, наголосивши, що передумов для повернення Росії до Великої вісімки наразі не існує.
Як відомо, Росію виключили з G8 у червні 2014 року у відповідь на окупацію Криму. Нині до складу G7 входять США, Німеччина, Франція, Велика Британія, Італія, Канада та Японія. Групу традиційно вважають клубом країн із найрозвиненішими економіками світу.
Колишній прессекретар Російського географічного товариства (РГО), яке очолюють Володимир Путін і Сергій Шойгу, Дмитро Скоробутов дав інтерв'ю російському проєкту "Можем обсудить" і розповів про піар-кампанію Шойгу та травму Путіна, передають Патріоти У...
Олександр Лукашенко здійснив неанонсований візит до Росії, де зустрівся з Володимиром Путіним у його резиденції на Валдаї. Зустріч відбулася наступного дня після заяви білоруського лідера про небажання втягувати Білорусь у війну проти України, передают...