Готуйте кишені! Українцям розповіли, якою буде плата за газ, якщо в квартирі не встановлено газовий лічильник

Згідно із законом, до 1 січня 2023 року у кожній квартирі має бути встановлений газовий лічильник. При цьому досі у багатьох квартирах ще немає приладів обліку газу. Тому плата за газ їм встановлюється виходячи з розрахунків, зазначають Патріоти України.

При цьому методика розрахунків відрізняється залежно від того, чи є в деяких квартирах будинку газові лічильники, чи їх немає в жодному помешканні.

Залишається рік до того, як у кожній квартирі має бути встановлений газовий лічильник. Тим часом дедалі більше скептиків стверджують, що облгази не зможуть вкластися в цей термін. Адже встановлювати лічильники мають саме вони. Тому, можливо, ще не один рік облік газу вестиметься за допомогою загальнобудинкових приладів обліку.

У таких випадках існують свої правила нарахування обсягів споживання для кожної квартири і плати за газ. Ці методики розрахунку передбачені Постановою Кабінету Міністрів №620. Зокрема, у пункті 5 цього документа зазначено, як визначаються обсяги споживання кожною квартирою.У будинках, де взагалі не встановлені квартирні лічильники, загальнобудинкова витрата газу визначається за показаннями загальнобудинкового приладу обліку. Далі весь цей обсяг ділиться на кількість мешканців, які офіційно проживають у будинку. Виходить кількість газу, спожита одним мешканцем. Потім цей показник множиться на кількість мешканців у конкретних квартирах. Таким чином виходить конкретний обсяг споживання, який має сплатити кожна квартира. Цей обсяг споживання множать на чинний тариф на газ і отримують суму до оплати від кожної квартири.

У будинках, де є загальнобудинковий лічильник, а також встановлені газові лічильники в окремих квартирах, витрата газу для квартир, які не мають лічильника, рахується інакше. Ті квартири, де є газові лічильники, платять за газ за фактом свого споживання – згідно з показаннями свого лічильника. Усі показання їх лічильників підсумовуються та віднімаються із показання загальнобудинкового лічильника. Різницю, яка при цьому вийшла, ділять на кількість мешканців у квартирах, де не встановлені прилади обліку. Далі все відбувається, як і першому випадку. Отриманий обсяг споживання множать на кількість мешканців у квартирі та на газовий тариф. Виходить сума, яку має сплатити кожна квартира.

Якщо у квартирі офіційно ніхто не зареєстрований і при цьому немає даних щодо припинення постачання газу до цієї квартири, то обсяг споживання та плату розраховують, як за одну особу.

Якщо при цьому котролерами буде виявлено, що загальнобудинковий лічильник вийшов із ладу, квартирам без газових лічильників розрахують обсяги споживання за середнім показником за попередні три місяці.

Змінили тактику: В Укренерго дали оптимістичний прогноз щодо відновлення електропостачання

субота, 26 листопад 2022, 9:50

Енергосистема України може вийти на графіки планових відключень світла вже цими вихідними. Проте, сьогодні, 26 листопада, визначено ліміти, які дозволяють зробити відключення електроенергії менш тривалими, передають Патріоти України. Як заявив голова "...

Будуть проблеми: Українців закликали зробити запас бензину та дизелю

субота, 26 листопад 2022, 9:42

Українцям потрібно запасатися бензином і дизельним паливом, оскільки цієї зими будуть перебої з паливом. Таку думку висловив директор мережі АЗС Prime Дмитро Леушкін, передають Патріоти України. За його словами, українцям потрібно приготуватися до пере...