У платіжках українців з'явився ще один комунальний тариф: запроваджується абонплата за опалення. Цю суму платитимуть усі, хто користується централізованим опаленням та гарячим водопостачанням, зазначають Патріоти України.
Запровадження такої абонплати передбачено законами України "Про житлово-комунальні послуги" та "Про комерційний облік комунальних послуг". Раніше такий платіж був передбачений лише в Києві, проте з 1 грудня 2021 року його почали запроваджувати і в інших містах.
Українці оплачували ці послуги й раніше, але вони були заверстані в тариф на опалення. Проте після змін у законах їх виділили в окремий платіж. При цьому нарахування внесків на обслуговування та заміну лічильників комерційного обліку скасовано.
2 х ПМ х 2,58 х 0,15 х К,
де: ПМ – це прожитковий мінімум; 2,58 – середня кількість людей у сім'ї; 0,15 – середня частка витрат за комунальні послуги від загального доходу; К - коефіцієнт (для опалення та води він дорівнює 0,019).
Розміри абонлати за опалення та гарячу воду з розрахунку на одного абонента з'явилися на сайтах місцевих підприємств ТКЕ, які здійснюють обслуговування мешканців того чи іншого регіону.
В інформації також сказано, що розмір абонплати не залежить від обсягу спожитих комунальних послуг. Як очевидно з формули, він змінюватиметься лише зі зростанням прожиткового мінімуму у країні. Цей комунальний тариф виставлятиметься та оплачуватиметься щомісяця.
Тариф на електроенергію, який був встановлений в Україні, діятиме протягом поточного опалювального сезону. Уряд не має планів щодо його збільшення. Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко під час "Години запитань до уряду" 17 січня, переда...
Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...