В Україні діє мораторій на підвищення тарифів на комуналку під час війни. Проте вже кілька місяців обговорюють подорожчання базових послуг, серед яких світло та вода. Стало відомо, чому подорожчання квартплати неминуче, передають Патріоти України.
Чому в Україні можуть підняти тарифи на світло та воду
Експерт у галузі ЖКГ Олег Попенко проаналізував ситуацію з тарифами. Він наголосив, що в мораторії були прописані лише тарифи на гарячу воду, теплопостачання та розподіл газу. Заборони на підвищення плати за електроенергію, газ та холодну воду не було.
"Тому зростання тарифів на холодну воду та світло - у законодавчому полі. Але треба розібратися, в яких водоканалах потрібно піднімати тарифи, а в яких - ні... Перш ніж підіймати тарифи населенню, потрібно розібратися з економічною складовою", - пояснив аналітик.
Відомо, що багато українців в умовах війни сильно втратили в доходах або зовсім втратили їх. Тому непопулярне рішення щодо підвищення тарифів на комунальні послуги ще більше посилить ситуацію.
"Підвищення тарифів – це більш політичне рішення, ніж економічне. Водоканали вже більше півроку хочуть підняти тарифи. Взимку це питання зупинили, але водоканали його просувають. Будь-яке підвищення тарифів призведе до того, що збільшаться борги за комуналку. Зараз люди не в змозі платити більше. Тарифи на світло хочуть піднімати на догоду олігархам та політикам. Адже вони інвестори зеленої енергетики, тому що мають величезні плантації сонячних станцій. Люди не мають коштів, але держава про це не думає", - нарік Попенко.
На думку фахівця, було б логічно зменшити витрати держави. Представники влади наголошують на необхідності проведення ремонту електромереж, зруйнованих внаслідок обстрілів з боку російських окупантів. Однак Олег Попенко вважає, що цю проблему можна було б вирішити за рахунок експорту електроенергії. Він закликав навести лад у енергетичній галузі
В Україні за підсумками червня зафіксовано найнижчу інфляцію з березня 2025 року. У річному обчисленні зростання цін сповільнилося з 15,9% до 14,3% до червня-2024. Одним із ключових драйверів загальної інфляції залишилося подорожчання продуктів харчува...
Українські пенсіонери, які виїхали з окупованої території або залишились на ній, мають подати заяву в ПФУ про те, що вони не отримують пенсію в РФ. Це можна зробити особисто в відділенні ПФУ, або ж на Порталі ПФУ до 31 грудня 2025-го. Про це йдеться в...