Податок на дорогі покупки змушені будуть платити громадяни, які не зможуть пояснити джерело походження коштів, витрачених ними на купівлю. Заплатити як податок доведеться чималу суму, яка дорівнюватиме майже п'ятій частині вартості самої покупки, передають Патріоти України.
Так держава має намір спонукати українців до декларування неврахованих доходів, пояснили у Мінфіні. У разі прийняття цього закону, Державна податкова служба отримає можливість відстежувати не тільки доходи, а й витрати громадян, застосовуючи так звані "непрямі методи контролю".
Якщо, наприклад, людина отримує мінімальну зарплату і з неї платить податки, а потім раптом купує собі елітне авто або з усім сімейством летить відпочивати на Мальдіви, то податкова має право у неї запитати: а звідки, власне, гроші?
І якщо податківці не отримають зрозумілої відповіді на своє нехитре запитання, то вони мають право вимагати зі щасливого володаря нової покупки сплатити з неї податок.
Податок на дорогі покупки передбачений у тому ж обсязі, що й звичайні податки на доходи фізосіб - 18%. Плюс ще 1,5% потрібно буде сплатити військового збору. Тобто, якщо походження грошей на дорогу покупку довести не вдасться, то доведеться сплатити за неї податок в розмірі майже п'ятої частини її вартості.
Депутати кажуть, що цей законопроект - не більш ніж спосіб змусити громадян взяти участь у податковій амністії, яка стартує з 1 вересня поточного року. Боячись потрапити в халепу з дорогою покупкою, вони заздалегідь задекларують свої "ліві" доходи. Однак Рада не проголосує цей законопроект ніколи, упевнена більшість депутатів.
"Я не думаю, що в парламенті реально знайдуться голоси на прийняття цього рішення. Я навіть не думаю, що голоси знайдуться просто, щоби включити цей законопроект до порядку денного", - заявив нардеп, який захотів залишитись безіменним.
Європейський Союз (ЄС) схвалив перехідні заходи для українського експорту, які почнуть діяти з 6 червня 2025 року, адже завершується дія "торговельного безвізу". Завдяки цим заходам торгівля між Україною та ЄС продовжиться без перерв, а надалі плануєть...
На світовому ринку харчової продукції утворився дефіцит яблучного концентрату. Якщо ситуація збережеться, це може надати фінансову підтримку українським виробникам цього фрукта, і ціни на яблука на внутрішньому ринку теж не будуть низькими, передають П...