Гра на нервах інвесторів: Як відставка Гройсмана і розпуск Ради вплинуть на фінансову стабільність України

Олександр СавченкоСитуація з відставкою прем’єр-міністра Володимира Гройсмана не матиме глобального впливу на фінансову стабільність України і співпрацю з Міжнародним валютним фондом. Відповідну думку висловив екс-заступник міністра фінансів, екс-заступник голови Національного банку України Олександр Савченко, повідомляють Патріоти України з посиланням на InfoResist.

За його словами, на сьогоднішній день у інвесторів позитивний настрій щодо України, при цьому відставка Гройсмана також може розцінюватися позитивно фінансовими ринками.

“І в силу того, що Україна погасила значні наші позики, більше мільярда протягом місяця, вона ще більший дала оптимізм інвесторам. Тобто, що Україна не буде знову реструктуризувати свої борги, а виплачує, обслуговує їх. Ось тут є оптимізм”, – говорить Савченко.

Говорячи про зміцнення гривні Савченко зазначив, що одним з ключових факторів, що впливають на курс національної валюти, є зовнішні позики, які заходять в Україну в доларах і згодом змінюються на гривні.

“Це рано чи пізно закінчиться і потім буде досить стрімка девальвація. Але, я теж тут продовжую говорити, десь до рівня 28-29. Я думаю, це все буде десь у кінці року. А може навіть, коли вибори почнуться”, – додав він.

Разом з тим Савченко підкреслив, що розпуск Верховної Ради є позитивним сигналом для інвесторів, так як після парламентських виборів у влади можуть опинитися більш сильні реформатори, завдяки чому інвестиційний клімат може суттєво покращитися.

Пощастить не всім: Експерт пояснив, хто зможе з липня отримувати виплати у 4500 грн щомісяця

середа, 14 травень 2025, 18:43

Всупереч сповільненню інфляції ціни в Україні продовжують зростати, тому уряд вирішив надавати громадянам з низьким рівнем доходу базову соціальну допомогу. Це передбачено Порядком реалізації експериментального проєкту щодо надання базової соціальної д...

Якщо Пенсійний фонд не зарахував до стажу частину трудового періоду: Українцям пояснили, як діяти

середа, 14 травень 2025, 16:47

В Україні щорічно змінюються вимоги до страхового стажу для виходу на заслужений відпочинок за віком. Так, для того, аби вийти на пенсію в 60 років, людина має набути щонайменше 32 роки страхового стажу (роком раніше — 31 рік), у 63 роки — за наявності...