Гривня впала: У Нацбанку розповіли, що сталося з українською валютою

Послаблення гривні наприкінці 2023 року було зумовлене насамперед сезонними факторами. Зокрема, збільшеним попитом на валюту - внаслідок рекордних видатків бюджету в грудні. Проте загалом за режиму керованої гнучкості зміна курсу в той чи інший бік є нормальним явищем. Про це повідомив заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук, передають Патріоти України.

Він зазначив: іншою причиною ослаблення гривні стало зростання попиту на валюту з боку населення. Що, втім, є традиційним для закінчення року.

"Також на валютний ринок тиснули психологічні чинники, пов'язані з відтермінуванням надання міжнародної допомоги. Водночас активні бойові дії тривають і це зумовлює потребу у фінансуванні", – йдеться у повідомленні.

При цьому Ніколайчук зазначив: за режиму керованої гнучкості зміна курсу в той чи інший бік є нормальним явищем. Ба більше, наголосив він, НБУ попереджав, що подібне може відбуватися. "Як і обіцяв НБУ, курс може як послаблюватися, коли ситуація на ринку погіршується, так і змінюватися, коли ситуація поліпшується. Як це, наприклад, було в жовтні та першій половині листопада", – сказав він.

Фіксований курс повертати не будуть

Водночас, заступник голови Нацбанку запевнив: повернення до фіксованого курсу поки "навіть не розглядається". Він наголосив, що від такої практики НБУ відійшов:

  • свідомо;
  • коли були сформовані належні для цього передумови.

"Режим керованої гнучкості курсу дає нам змогу забезпечувати досягнення низки важливих завдань. Одне з них – збереження привабливості гривневих інструментів (депозитів та ОВДП). Поточна ситуація на валютному ринку не є якоюсь неординарною та точно не загрожує виконанню цього завдання", – резюмував Ніколайчук.

Що відбувається з офіційним курсом

Водночас НБУ на 5 січня встановив офіційний курс долара в 38,04 грн. Що на 7 коп. нижче від чинного 4 січня. Таким чином уперше за кілька днів регулятор не став не лише підвищувати офіційний курс, а й встановлювати його на новому рекордному рівні. Так, чинний 4 січня курс 38,11 грн став найвищим в історії України, а попередній рекорд – 38,08 грн – протримався лише добу: він діяв 3 січня. При цьому:

  • 2 січня діяв курс 38,01 грн, який також протримався лише добу;
  • 1 січня був курс 38 грн;
  • 29-31 грудня діяв також на той час історичний курс 37,98 грн.

Геологорозвідку перемикають на пошук безвуглецевих: Покладів цього джерела чистої енергії в земній корі може вистачити людству на 170 000 років

неділя, 18 травень 2025, 12:51

Вугілля, нафта й газ зі сполуками карбону стали сходинками залучення викопного палива до життєдіяльності людства, як найбільш доступні для видобутку. В надрах Землі є колосальні запаси чистої енергії, розробка яких вже до снаги сучасним технологіям. Йд...

Кажуть про проблеми: Кабмін натякнув на підвищення тарифів на воду через астрономічні борги

неділя, 18 травень 2025, 9:43

Заборгованість населення за послуги водопостачання та водовідведення становить 9,2 млрд грн. Про це заявив віцепрем'єр-міністр із відновлення — міністр розвитку громад і територій Олексій Кулеба під час Години запитань до уряду, передають Патріоти Укра...