За словами виконавчого директора Економічного дискусійного клубу Олега Пендзіна, до кінця 2022 року ціни на яйця можуть зрости на 8%. На 22 жовтня, середні ціни на яйця становлять 67-76,5 грн/десяток. Таким чином до кінця року вони можуть подорожчати на 5,3-6,1 грн, передають Патріоти України.
Як передає 24 канал, однією з причин цього Пендзин назвав приготування українців до новорічних свят. "Яйце дорожчатиме й обов'язково побачимо подорожчання перед Новим Роком, коли буде ажіотажний попит – адже люди готуватимуться до свята. Тому, гадаю, відсотків на 7-8 ще яйце подорожчає до кінця року", – сказав він.
За інформацією ж "Мінфіну", десяток яєць "Квочка" в Україні в середньому коштує 76,5 грн. Це на 39,09 грн перевищує середньомісячну ціну вересня в 37,41 грн. Яйця "Ясенсвіт" же в середньому коштують 66,97 грн/десяток. На 29,61 грн перевищуючи вересневу ціну в 37,36 грн.
Водночас Антимонопольний комітет (АМКУ) перевіряє різке подорожчання яєць в Україні. "Вартість курячих яєць в Україні знижувалася протягом лютого-травня цього року, проте з червня по вересень зросла майже на 54%, тоді як споживча інфляція у вересні в річному обчисленні прискорилася до 24,6% (у серпні – 23%)", – зазначили у відомстві.
У Комітеті підозрюють, що об'єктивних причин такого стрімкого подорожчання яєць могло й не бути. Тому АМКУ перевірить усі фактори ціноутворення – вартість кормів, витрати на енергоносії, витрати на оплату праці, вартість ветеринарних препаратів тощо.
При цьому в АМКУ нагадали, що війна серйозно вплинула на виробництво яєць. Так, ще на початку повномасштабного вторгнення РФ один із найбільших виробників ДК "Авангард" повідомив про втрату поголів'я курей та виробничих потужностей у Донецькій, Харківській, Київській та Херсонській областях.
Кадровий дефіцит у Росії минулого року досяг 7,6% від загальної чисельності зайнятих – це 2,2 млн осіб із 27,2 млн. Такий рівень став рекордним за весь час спостережень із 2008 року. Про це свідчать дані Росстату, передають Патріоти України з посилання...
Brent торгується нижче $60 за барель, російський Urals купуватимуть ще на десяток доларів нижче. РРішення Саудівської Аравії збільшити видобуток нафти призводить до стрімкого падіння цін. Московія під загрозою глибокої кризи, подібної до колапсу 1990-х