Нацбанк дав відповідь, як поміняти валюту в обмінниках, якщо купюри застарілі, чи можуть відмовити в обміні таких доларів і що робити в цьому випадку, передають Патріоти України.
Українські обмінники не хочуть приймати застарілі банкноти долара, або ж пропонують обміняти їх з комісією - наприклад, старими вважаються купюри, випущені в 1996 році. Національний банк України дав роз'яснення, чи мають право обмінники відмовляти в обміні доларів, в яких випадках можуть відмовити і як поміняти валюту.
В українців відмовляються приймати долари в обмінниках, посилаючись на те, що купюри застарілі. Наприклад, це стосується банкнот 1996 року випуску. Однак відмовляти в такому обміні пункти прийому валют не можуть. Як відзначають в НБУ, немає ніяких законів або постанов, які визначають недійсність доларів певних років випуску:
Банкам та небанківським установам при здійсненні валютно-обмінних операцій заборонено встановлювати обмеження щодо номіналу та року емісії банкнот іноземної валюти, які є законним платіжним засобом на території відповідної іноземної держави.
Тобто, всі доларові купюри, випущені з 1914 року, вважаються дійсними, а комерційні та державні банки зобов'язані їх приймати.
Якщо ж банк або небанківська фінансова установа порушують нормативно-правові вимоги Національного банку та права споживача при обміні валюти, споживачеві радять звернутися зі скаргою до керівництва такого банку або небанківської фінансової установи. У разі, якщо з боку керівництва реакції не буде, тоді потрібно звернутися в Національний банк. Відзначимо, що тут мова йде про застарілі купюри. У випадку зі зношеними купюрами ситуація трохи інша.
В обмінниках можуть відмовити в обміні зношених доларових купюр. Є кілька причин такої відмови:
У цих випадках банк або фінансова установа (обмінник) може запропонувати відправити купюру на інкасо - тобто, на обмін в іноземний банк. Але за це доведеться заплатити - 10-30% від номіналу банкноти. Тобто, якщо відправити на інкасо 100 доларів, то назад можна повернути тільки 70
Внутрішньо переміщені особи, які наймають житло і витрачають на оренду понад 20% свого сукупного доходу, можуть отримувати субсидії на оренду житла. При цьому субсидія на найм житла призначається, якщо ВПО відмовились від допомоги на проживання. Про це...
Швидкий розвиток технологій змінює ринок праці. Вже до кінця десятиліття під загрозою зникнення опиниться низка професій. Без роботи ризикують залишитися в першу чергу спеціалісти, які виконують однотипні завдання. Докладніше про майбутні тенденції на ...