Як правильно дізнатися, чому немає світла - особисто звертатися до обленерго не потрібно

Українці в Києві, Київській, Одеській та Дніпропетровській областях можуть звернутися до обленерго, щоб дізнатися про причину відключення світла та при необхідності подати аварійну заявку. Однак робити це потрібно не особисто, а через ОСББ, ЖБК чи управляючу компанію (УК). Про це заявили в енергокомпанії ДТЕК. Там оприлюднили інструкцію, як правильно звертатись до обленерго. Вона складається із трьох кроків, передають Патріоти України.

1. Перевірка на сайті

Потрібно зайти на сайт обленерго, ввести свою адресу та ознайомитись з інформацією, яку покаже система. Якщо світла в цей момент немає, а на сайті вказано, що воно є, потрібно перейти до другого кроку.

2. Звернення до керуючих

Йдеться про ОСББ, ЖБК чи УК. Вони повинні перевірити внутрішньобудинкові мережі на наявність несправностей. Якщо поломки не будуть виявлені, наступний крок мають зробити саме управляючі.

3. Звернення до обленерго

ОСББ, ЖБК чи УК мають звернутися з аварійною заявкою до обленерго. Після її реєстрації енергетики зобов'язані провести перевірку обладнання на своїй стороні та звітувати про результати.

Куди ще можна скаржитися?

Скаргу на несправедливі відключення світла можна подати до Нацкомісії з питань енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Робиться це:

  • письмово – особисто чи через уповноважену особу за адресою: 03057, м. Київ, вул. Сім'ї Бродських, 19;
  • за телефоном 044 204 70 27;
  • онлайн – електронною поштою: pr@nerc.gov.ua;
  • усно на особистому прийомі до НКРЕКП.

При цьому дуже важливо правильно оформити скаргу, інакше у її розгляді можуть відмовити. У заяві потрібно вказати свої ПІБ та місце проживання. Також потрібно докладно викласти суть претензії чи питання.

Письмове звернення має бути підписане із зазначенням дати. В електронному листі необхідно вказати адресу або телефон для зв'язку із заявником. Електронний цифровий підпис не потрібний.

Призначення пенсії за віком: Українцям пояснили, як не отримати меншу виплату через маленьку помилку

п’ятниця, 9 червень 2023, 14:43

Українські пенсіонери під час призначення їм пенсії за віком можуть отримати від держави пенсію меншу, аніж хотілося б. Особливо це стосується пенсіонерів, які народилися на початку року, або в його кінці, передають Патріоти України. Поганий жарт з пе...

"Ніж у спину": Турецький банк раптово почав закривати валютні рахунки росіян

п’ятниця, 9 червень 2023, 10:57

Турецький DenizBank без пояснення почав закривати валютні рахунки клієнтів з Росії, а також списує до $60 комісії за управління рахунком. Як повідомляє російське РІА Новости, в підтримці банку не надали жодних пояснень, передають Патріоти України. "У п...