Як правильно дізнатися, чому немає світла - особисто звертатися до обленерго не потрібно

Українці в Києві, Київській, Одеській та Дніпропетровській областях можуть звернутися до обленерго, щоб дізнатися про причину відключення світла та при необхідності подати аварійну заявку. Однак робити це потрібно не особисто, а через ОСББ, ЖБК чи управляючу компанію (УК). Про це заявили в енергокомпанії ДТЕК. Там оприлюднили інструкцію, як правильно звертатись до обленерго. Вона складається із трьох кроків, передають Патріоти України.

1. Перевірка на сайті

Потрібно зайти на сайт обленерго, ввести свою адресу та ознайомитись з інформацією, яку покаже система. Якщо світла в цей момент немає, а на сайті вказано, що воно є, потрібно перейти до другого кроку.

2. Звернення до керуючих

Йдеться про ОСББ, ЖБК чи УК. Вони повинні перевірити внутрішньобудинкові мережі на наявність несправностей. Якщо поломки не будуть виявлені, наступний крок мають зробити саме управляючі.

3. Звернення до обленерго

ОСББ, ЖБК чи УК мають звернутися з аварійною заявкою до обленерго. Після її реєстрації енергетики зобов'язані провести перевірку обладнання на своїй стороні та звітувати про результати.

Куди ще можна скаржитися?

Скаргу на несправедливі відключення світла можна подати до Нацкомісії з питань енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Робиться це:

  • письмово – особисто чи через уповноважену особу за адресою: 03057, м. Київ, вул. Сім'ї Бродських, 19;
  • за телефоном 044 204 70 27;
  • онлайн – електронною поштою: pr@nerc.gov.ua;
  • усно на особистому прийомі до НКРЕКП.

При цьому дуже важливо правильно оформити скаргу, інакше у її розгляді можуть відмовити. У заяві потрібно вказати свої ПІБ та місце проживання. Також потрібно докладно викласти суть претензії чи питання.

Письмове звернення має бути підписане із зазначенням дати. В електронному листі необхідно вказати адресу або телефон для зв'язку із заявником. Електронний цифровий підпис не потрібний.

Змушені виживати! Лише 150 доларів, а кожен третій і того менше: Ось скільки отримують українські пенсіонери

субота, 17 травень 2025, 18:58

У той час як деякі держслужбовці отримували надто велику пенсію, яку навіть змушені були урізати, середня пенсійна виплата в Україні дорівнює лише 150 доларам. При цьому кожен третій з українських пенсіонерів змушений задовольнятися ще меншою виплатою ...

На мир не сподіваються? Чому українці масово скуповують нерухомість в одній із країн ЄС

субота, 17 травень 2025, 18:44

Українці залишаються найактивнішими іноземними покупцями житлової нерухомості в Польщі. У 2024 році вони придбали майже 9 тисяч квартир — це на 25% більше, ніж у 2023-му. Така динаміка не просто свідчить про зростання зацікавлення польським ринком — во...