Українці в Києві, Київській, Одеській та Дніпропетровській областях можуть звернутися до обленерго, щоб дізнатися про причину відключення світла та при необхідності подати аварійну заявку. Однак робити це потрібно не особисто, а через ОСББ, ЖБК чи управляючу компанію (УК). Про це заявили в енергокомпанії ДТЕК. Там оприлюднили інструкцію, як правильно звертатись до обленерго. Вона складається із трьох кроків, передають Патріоти України.
1. Перевірка на сайті
Потрібно зайти на сайт обленерго, ввести свою адресу та ознайомитись з інформацією, яку покаже система. Якщо світла в цей момент немає, а на сайті вказано, що воно є, потрібно перейти до другого кроку.
2. Звернення до керуючих
Йдеться про ОСББ, ЖБК чи УК. Вони повинні перевірити внутрішньобудинкові мережі на наявність несправностей. Якщо поломки не будуть виявлені, наступний крок мають зробити саме управляючі.
3. Звернення до обленерго
ОСББ, ЖБК чи УК мають звернутися з аварійною заявкою до обленерго. Після її реєстрації енергетики зобов'язані провести перевірку обладнання на своїй стороні та звітувати про результати.
Куди ще можна скаржитися?
Скаргу на несправедливі відключення світла можна подати до Нацкомісії з питань енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Робиться це:
При цьому дуже важливо правильно оформити скаргу, інакше у її розгляді можуть відмовити. У заяві потрібно вказати свої ПІБ та місце проживання. Також потрібно докладно викласти суть претензії чи питання.
Письмове звернення має бути підписане із зазначенням дати. В електронному листі необхідно вказати адресу або телефон для зв'язку із заявником. Електронний цифровий підпис не потрібний.
Виплати українцям із другою та третьою групою інвалідності не скасують. Інформація про скасування не відповідає дійсності. Про це повідомило Міністерство соціальної політики, передають Патріоти України. У відомстві наголосили, що зберігаються усі випла...
У Нацбанку мають намір працювати над тим, щоб різниця між готівковим та офіційним курсом долара не перевищувала 3%. Головне ж завдання регулятор бачить собі у забезпеченні стійкості гривні. Про це йдеться у Стратегії НБУ. За нею, рух до поступового осл...