Як Україна планує віддавати державний борг та скільки винен кожен українець окремо

Державний борг України на сьогодні складає 5,5 трильйона гривень або 145 мільярдів доларів, відповідно, кожен українець винен близько 160 тисяч гривень або 4000 доларів. Про це йдеться в матеріалі "Апострофа", передають Патріоти України.

Зовнішній борг України становить приблизно 101 мільярд доларів, і якщо виходити із цієї цифри, то кожен український громадянин винен за зовнішніми зобов’язаннями держави близько 2800 доларів.

Проте це не означає, що ми маємо виплатити такі суми негайно. 2024 року Україна, згідно з держбюджетом, має скерувати на виплати за держборгом 606,5 мільярда гривень. Частка кожного українця, в такому разі, становитиме 16,7 тисячі гривень або 410 доларів (в бюджет-2024 закладено середньорічний курс 40,7 гривні/долар).

При цьому виплати за внутрішнім боргом цього року заплановані на рівні 421,6 мільярда гривень, а за зовнішнім - 184,9 мільярда гривень, або 4,5 мільярда доларів. Якщо рахувати лише зовнішній борг, виходячи з принципу, що внутрішній держборг – це борг самим собі, то вийде, що цього року кожному українцю доведеться розлучитися з 5000 гривень або приблизно 125 доларами.

Цьогорічні виплати за зовнішнім боргом на 4,5 мільярда доларів – це те, що наша країна винна приватним кредиторам по євробондам, і по яким може бути оголошено дефолт. Уряд також може вкотре домовитися з кредиторами про відтермінування платежів по цим цінним паперам. Тож, цілком можливо, що за зовнішнім боргом принаймні цього року платити не прийдеться.

Джерело: Апостроф

В Україні хочуть запровадити нове маркування товарів у магазинах та в рекламі: Що зміниться

субота, 20 квітень 2024, 12:29

В Україні запропонували маркувати продукцію брендів, які досі не вийшли з російського ринку. У разі, якщо до законодавства внесуть відповідні зміни, маркування таких товарів стане обов'язковим не лише на прилавках магазинів, а й у рекламі, передають П...

В Україні військовим заборонять доступ до казино: Зеленський увів у дію рішення РНБО

субота, 20 квітень 2024, 10:30

Президент Володимир Зелеський увів в дію рішення РНБО щодо "Щодо протидії негативним наслідкам функціонування азартних ігор в мережі інтернет". Про це йдеться в указі президента, передають Патріоти України. Президент підписав Указ №234/2024 "Щодо прот...