Державний борг України на сьогодні складає 5,5 трильйона гривень або 145 мільярдів доларів, відповідно, кожен українець винен близько 160 тисяч гривень або 4000 доларів. Про це йдеться в матеріалі "Апострофа", передають Патріоти України.
Зовнішній борг України становить приблизно 101 мільярд доларів, і якщо виходити із цієї цифри, то кожен український громадянин винен за зовнішніми зобов’язаннями держави близько 2800 доларів.
Проте це не означає, що ми маємо виплатити такі суми негайно. 2024 року Україна, згідно з держбюджетом, має скерувати на виплати за держборгом 606,5 мільярда гривень. Частка кожного українця, в такому разі, становитиме 16,7 тисячі гривень або 410 доларів (в бюджет-2024 закладено середньорічний курс 40,7 гривні/долар).
При цьому виплати за внутрішнім боргом цього року заплановані на рівні 421,6 мільярда гривень, а за зовнішнім - 184,9 мільярда гривень, або 4,5 мільярда доларів. Якщо рахувати лише зовнішній борг, виходячи з принципу, що внутрішній держборг – це борг самим собі, то вийде, що цього року кожному українцю доведеться розлучитися з 5000 гривень або приблизно 125 доларами.
Цьогорічні виплати за зовнішнім боргом на 4,5 мільярда доларів – це те, що наша країна винна приватним кредиторам по євробондам, і по яким може бути оголошено дефолт. Уряд також може вкотре домовитися з кредиторами про відтермінування платежів по цим цінним паперам. Тож, цілком можливо, що за зовнішнім боргом принаймні цього року платити не прийдеться.
Українці мають можливість купувати квитки на поїзди "Укрзалізниці" дешевше. Для цього потрібно правильно спланувати поїздку – фінальна ціна квитка залежить від сезону та дня тижня, а також від класу вагона та моменту купівлі, передають Патріоти України...
В Україні наразі найбільше зростають зарплати у переробній промисловості, зокрема в легкій, метало- та деревообробці – це галузі, які забезпечують потреби оборонного сектору. Найбільший дефіцит кадрів спостерігаєтьсясеред технічних спеціалістів і будів...