Як українцям краще зберігати гроші, щоб врятувати від інфляції - поради банкіра

Нацбанк України пропонує українцям привабливі відсоткові ставки за депозитами у гривні, а також може послабити деякі валютні обмеження. Про це заявив голова Асоціації українських банків Андрій Дубас у коментарі "24 каналу".

Чому саме гривневі депозити

Експерт радить тримати кошти у гривні на депозитному рахунку. На його думку, це збереже заощадження від наслідків інфляції і може принести невеликий додатковий дохід.

"Якщо говорити, чи можемо ми розраховувати на гривню, щоб не відбувалося знецінення наших заощаджень? То відповідь: так, можемо. Ми бачимо, що інфляція вже має чіткий та постійний тренд на уповільнення", – запевнив банкір.

За його словами, гривневі депозити мають дохідність на рівні 20%. При теперішньому рівні інфляції це дозволяє не лише зберегти, а й примножити кошти.

Військові облігації

Дубас розповів, що військові облігації мають дохідність 20,5%. Купівля військової облігації допоможе державі і дасть зберегти власні кошти.

Валюта

Тим не менш, експерт радить пам’ятати про диверсифікацію ризиків та частину коштів утримувати в іноземних валютах.

"Курс гривні зараз зафіксований до долара, але, на мою думку, НБУ буде поступово відпускати валютні обмеження і в середньостроковій перспективі ми повернемось до плаваючого обмінного курсу. Це абсолютно адекватні умови для нормальних держав не в умовах війни", – каже голова Асоціації українських банків.

Попри обстріли та блекаути, мобілізацію та міграцію: За підсумками 2024 року Україна перевершила довоєнний показник ВВП на душу населення

субота, 18 січень 2025, 12:45

Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...

На межі банкротства: Відомий європейський економіст озвучив прогноз, коли РФ чекає крах

субота, 18 січень 2025, 12:30

Шведський економіст та дипломат Андерс Аслунд вважає, що Росія може вичерпати свої ліквідні фінансові резерви до осені 2025 року. Це потенційно може призвести до фінансової кризи, передають Патріоти України. Як пояснює видання MSN, Аслунд зазначає, що ...