Нацбанк України пропонує українцям привабливі відсоткові ставки за депозитами у гривні, а також може послабити деякі валютні обмеження. Про це заявив голова Асоціації українських банків Андрій Дубас у коментарі "24 каналу".
Експерт радить тримати кошти у гривні на депозитному рахунку. На його думку, це збереже заощадження від наслідків інфляції і може принести невеликий додатковий дохід.
"Якщо говорити, чи можемо ми розраховувати на гривню, щоб не відбувалося знецінення наших заощаджень? То відповідь: так, можемо. Ми бачимо, що інфляція вже має чіткий та постійний тренд на уповільнення", – запевнив банкір.
За його словами, гривневі депозити мають дохідність на рівні 20%. При теперішньому рівні інфляції це дозволяє не лише зберегти, а й примножити кошти.
Дубас розповів, що військові облігації мають дохідність 20,5%. Купівля військової облігації допоможе державі і дасть зберегти власні кошти.
Тим не менш, експерт радить пам’ятати про диверсифікацію ризиків та частину коштів утримувати в іноземних валютах.
"Курс гривні зараз зафіксований до долара, але, на мою думку, НБУ буде поступово відпускати валютні обмеження і в середньостроковій перспективі ми повернемось до плаваючого обмінного курсу. Це абсолютно адекватні умови для нормальних держав не в умовах війни", – каже голова Асоціації українських банків.
Всупереч сповільненню інфляції ціни в Україні продовжують зростати, тому уряд вирішив надавати громадянам з низьким рівнем доходу базову соціальну допомогу. Це передбачено Порядком реалізації експериментального проєкту щодо надання базової соціальної д...
В Україні щорічно змінюються вимоги до страхового стажу для виходу на заслужений відпочинок за віком. Так, для того, аби вийти на пенсію в 60 років, людина має набути щонайменше 32 роки страхового стажу (роком раніше — 31 рік), у 63 роки — за наявності...