Українська національна валюта гривня знецінюється через високу інфляцію, те ж саме відбувається і з доларом. У зв'язку з цим експерти вважають більш вигідним варіантом вкладення заощаджень у гривневі облігації внутрішньої державної позики України (ОВДП), передають Патріоти України.
Керівник аналітичного відділу інвесткомпанії Concorde Capital Олександр Паращій заявив, що поки він не бачить причин для того, щоб скуповувати долари, передає Obozrevatel.
"Ми бачимо, що гривня знецінюється через високу інфляцію, тобто її купівельна спроможність зменшується. Але те ж саме відбувається і з доларом. У Сполучених Штатах теж досить немаленька інфляція. Тому, напевно, на сьогоднішній день найкраще все ж таки вкладати гроші, щоб зберегти свої заощадження, в ОВДП гривневі. Ну, а щодо доларів, чесно кажучи, важко сказати, що це дуже хороша інвестиція", – зазначив він.
У свою чергу, фінансовий експерт, доктор економічних наук Василь Фурман вважає, що прибутковість за державними цінними паперами, військовими облігаціями є прийнятною. "Таким чином, кожен українець може зробити внесок у перемогу над ворогом, купивши військові облігації", – сказав Фурман.
Паращій вважає, що офіційний курс долара в Україні до кінця 2022 року, ймовірно, залишиться приблизно на нинішньому рівні. Однак, якщо говорити про готівковий курс, то американська валюта може подешевшати.
"Якщо говорити про прогноз на кінець року, то офіційний курс з дуже великою ймовірністю залишиться таким, яким є. Якщо мова йде про готівковий курс, то, можливо, долар ще трохи впаде", – сказав фахівець.
2025 року в Україні підвищення пенсій торкнеться лише тих, хто досяг встановленого вікового порогу. Йдеться про доплати за вік, на які може претендувати більшість пенсіонерів. Граничний розмір такої надбавки становить 570 гривень. Про це пише видання O...
Мінімальна пенсія в Україні має бути 4 тис. грн, середня – в межах 12-13 тис. грн, але останню ми не можемо собі дозволити. Про це в інтерв'ю "Новини.LIVE" 4 липня сказав голова комітету Верховної Ради України з фінансів, податкової та митної політики,...