Як зміняться ціни на квартири в Україні і де буде найбільший попит: Експертка дала відповідь

В Україні ціни на нерухомість у 2024 році, ймовірно, падатимуть не будуть, більше того, вони будуть лише зростати. Але швидкість відновлення ринку нерухомості напряму залежатиме від ситуації на фронті. Про це розповіла юристка у сфері містобудування та член ради директорів Конфедерації будівельників України Ольга Данчук у коментарі "РБК-Україна", передають Патріоти України.

За її словами, ключовими регуляторами ціноутворення є такі аспекти:
  • настрої покупця;
  • курс гривні у відношенні до долара;
  • темпи відновлення будівництва та віддаленість регіону від зони воєнних дій.

Наразі на первинному ринку житла існує попит, який складає всього 20-35% у порівнянні з лютим 2022 року. Тут попереду західні області – понад 90% житлових комплексів відновили продаж квартир у новобудовах. У Києві до порівняння цей показник складає 79%.

Покупці почали частіше віддавати перевагу квартирам за межами міст-мільйонників. Юрист зазначила, що біженці часто купують житло в Івано-Франківську та у Львівській області.

"Позитивним фактором-рушієм іпотеки може стати зниження облікової ставки НБУ. За прогнозами регулятора, до кінця року облікова ставка складатиме 18%. Якщо ж відбудеться більш суттєве її зниження до 10-12% – це викличе помітне зростання обсягів іпотеки", – розповіла фахівчиня.

Українці зобов'язані перевіряти лічильники газу: Ось коли потрібно робити повірку і хто за це платить

понеділок, 24 лютий 2025, 19:45

Українцям слід перевіряти газові лічильники, щоб гарантувати точний облік спожитого газу, уникнути переплат та вчасно виявити технічні несправності. Повірка здійснюється періодично залежно від типу лічильника, а всі витрати покриває Оператор газорозпод...

Долар чи євро? Українцям розповіли, у якій валюті краще тримати гроші: Ось що відбувається на ринку

понеділок, 24 лютий 2025, 16:50

В експертному середовищі вважають, що в короткій перспективі долар виглядає більш привабливою валютою для переведення в неї заощаджень, ніж євро. Річ у тім, що нині американська валюта має перспективи посилення, а отже, є більш надійною та прибутковою,...