Як зміняться ціни на квартири в Україні і де буде найбільший попит: Експертка дала відповідь

В Україні ціни на нерухомість у 2024 році, ймовірно, падатимуть не будуть, більше того, вони будуть лише зростати. Але швидкість відновлення ринку нерухомості напряму залежатиме від ситуації на фронті. Про це розповіла юристка у сфері містобудування та член ради директорів Конфедерації будівельників України Ольга Данчук у коментарі "РБК-Україна", передають Патріоти України.

За її словами, ключовими регуляторами ціноутворення є такі аспекти:
  • настрої покупця;
  • курс гривні у відношенні до долара;
  • темпи відновлення будівництва та віддаленість регіону від зони воєнних дій.

Наразі на первинному ринку житла існує попит, який складає всього 20-35% у порівнянні з лютим 2022 року. Тут попереду західні області – понад 90% житлових комплексів відновили продаж квартир у новобудовах. У Києві до порівняння цей показник складає 79%.

Покупці почали частіше віддавати перевагу квартирам за межами міст-мільйонників. Юрист зазначила, що біженці часто купують житло в Івано-Франківську та у Львівській області.

"Позитивним фактором-рушієм іпотеки може стати зниження облікової ставки НБУ. За прогнозами регулятора, до кінця року облікова ставка складатиме 18%. Якщо ж відбудеться більш суттєве її зниження до 10-12% – це викличе помітне зростання обсягів іпотеки", – розповіла фахівчиня.

"ПриватБанк" заблокував картку: За що доступ відновлять тільки після розслідування поліції

субота, 2 грудень 2023, 11:30

Клієнту ПриватБанка заблокували рахунки після того, як він вивів кошти з криптовалютної біржи. Банк запідозрив шахрайські дії, тепер відновити рахунок можуть тільки після розслідування поліцією чи за рішенням суду. Про це йдеться в скарзі клієнта на сп...

Українцям масово пропонують небезпечну роботу: Як захиститись від шахраїв і до чого може призвести

субота, 2 грудень 2023, 9:48

В Україні розповсюджуються схеми з незаконного працевлаштуванням. Блогери активно агітують працювати "в офісах", а українці отримують СМС з пропозиціями начебто про працевлаштування, передають Патріоти України. Схеми шахрайства активно розвиваються раз...