"Якісна поліграфія, промислової якості": В Україні помітили фальшиві 200 грн із водяним знаком

У Києві почали помічати фальшиві купюри номіналом 200 грн старого зразка. Йдеться про банкноти, випущені у 2014 році. Розпізнати підробку можна візуально і на дотик. Про це повідомив фінансовий аналітик Олексій Кущ, передають Патріоти України.

"Будьте уважні. Підробок може бути досить багато. Схоже на вкидання якісної поліграфії, промислової якості", – попередив експерт.

За його словами, на фальшивих купюрах є водяний знак. Тому відрізнити "липу" можна:

  • при детальному вивченні магнітної стрічки – вона позначена жовтою лінією;
  • на дотик – якість паперу відрізняється від оригіналу.

У Національному банку України (НБУ) також попереджали, що найпопулярнішими у фальшивомонетників є банкноти старого зразка, випущені до 2015 року. Найчастіше підробляють такі купюри номіналом 200 та 500 грн.

Як пояснювали в регуляторі, найпростіше встановити справжність купюру за допомогою спеціального приладу. Однак, якщо його немає, можна використати інші способи. Зокрема:

– Розмістити купюру проти світла. Таким чином можна перевірити наявність водяних знаків та наскрізного елемента. На гривнях мають "просвічуватися" цифри номіналу з лицьового та оборотного боку купюри. Наскрізний елемент при розгляді банкноти проти світла повинен мати цілісний вигляд. Жодних розривів та зрушень бути не повинно.

- Перевірити купюру на дотик. Так перевіряється банкнотний папір. Крім того, має прощупуватися рельєфність частини зображень з лицьового боку банкноти.

– Перевірити справжність купюри, розглядаючи її із зміною кута нахилу. Звертати увагу потрібно на:

  • зображення – у справжніх купюр вони змінюють колір під час розгляду під різними кутами зору, і навіть за зміни кута нахилу банкноти змінюється напрямок руху фонового зображення стрічки (кінетичний ефект);
  • частково введену в товщу паперу полімерну захисну стрічку – вона містить зображення цифрового позначення номіналу та графічного знака гривні (у банкнотах номіналом 100-500 грн), Державного герба України та має яскраво виражений кінетичний ефект.

Долар чи євро? Українцям розповіли, у якій валюті краще тримати гроші: Ось що відбувається на ринку

понеділок, 24 лютий 2025, 16:50

В експертному середовищі вважають, що в короткій перспективі долар виглядає більш привабливою валютою для переведення в неї заощаджень, ніж євро. Річ у тім, що нині американська валюта має перспективи посилення, а отже, є більш надійною та прибутковою,...

Це був би потужний сигнал: Президент Литви пропонує вступ України в ЄС 1 січня 2030 року

понеділок, 24 лютий 2025, 12:50

Литовський президент Гітанас Науседа запропонував зафіксувати 1 січня 2030 року датою вступу України до Європейського Союзу, передають Патріоти України. Очільник держави відзначив, що зараз настав час лідерства і європейці повинні взяти на себе відпові...