Якщо комунальні послуги неналежної якості: Що робити українцям та куди скаржитись

Україні мають право на якісні житлово-комунальні послуги та можуть звертатися до виконавця або управителя з претензіями у випадку надання неякісних послуг. Якщо питання не вирішується, споживачі можуть скласти акт-претензію і звернутися до Головного управління для подальшого захисту своїх прав. передають Патріоти України.

Про це повідомило Головне управління Держпродспоживслужби в Одеській області. Інколи виникають ситуації, коли споживачі стикаються з ненаданням, неповним наданням або наданням неякісних послуг. Держпродспоживслужба надала декілька порад що робити у таких випадках:

  • Звернення до виконавця послуг:

Перш за все, споживачі мають право на вчасні та якісні житлово-комунальні послуги, як це передбачено законодавством та умовами договору про надання послуг. Якщо послуги надаються неналежним чином, споживачі повинні звернутися до виконавця житлово-комунальних послуг або управителя, який займається багатоквартирним будинком.

Звернення може бути здійснено в усній формі (особисто чи за допомогою телефону) або в письмовій формі (листом чи електронною поштою). У зверненні споживач повинен вказати свої прізвище, ім’я та по батькові, фактичне місце проживання, а також описати, яка саме послуга не надана або надана неналежно.

  • Складання акту-претензії:

Якщо виявлені порушення не виправляються або на них не реагують, наступним кроком є складання акту-претензії. Цей акт фіксує факт ненадання або надання послуг неналежної якості і є підставою для здійснення перерахунку вартості послуг.

Форма акту-претензії затверджена Порядком, визначеним постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2018 №1145.

  • Виклик виконавця на перевірку:

За ст. 27 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" споживач має право викликати представника виконавця для перевірки якості та кількості наданих послуг. Виконавець зобов’язаний прибути на перевірку в строки, вказані в договорі, але не пізніше ніж протягом однієї доби з моменту отримання повідомлення.

  • Оформлення акту-претензії:

Акт-претензія складається виконавцем послуги разом зі споживачем і містить деталі щодо ненадання чи надання послуги неналежної якості. Якщо виконавець відмовляється підписати акт, споживач може це зробити самостійно, заручившись підписами двох інших споживачів, які проживають у сусідніх будинках або приміщеннях.

  • Вирішення питання або оскарження:

Після отримання акту-претензії виконавець послуг протягом п’яти робочих днів має вирішити питання щодо задоволення вимог споживача. Якщо вимоги не задоволені, споживач отримує обґрунтовану письмову відмову. У разі ненадання відповіді у встановлений строк претензії споживача вважаються визнаними.

  • Звернення до Головного управління:

Якщо виконавець відмовив у задоволенні ваших прав, споживач може звернутися до Головного управління, склавши скаргу згідно з Законом України "Про звернення громадян". До скарги додаються копії договорів, платіжних квитанцій та актів-претензій.

Знову удар? Галущенко пояснив, коли можуть зрости ціни на електроенергію в Україні

субота, 18 січень 2025, 22:40

Тариф на електроенергію, який був встановлений в Україні, діятиме протягом поточного опалювального сезону. Уряд не має планів щодо його збільшення. Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко під час "Години запитань до уряду" 17 січня, переда...

Попри обстріли та блекаути, мобілізацію та міграцію: За підсумками 2024 року Україна перевершила довоєнний показник ВВП на душу населення

субота, 18 січень 2025, 12:45

Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...