Дослідницький підрозділ автовиробника Honda оголосив про успішне проведення тестового запуску та посадки експериментальної багаторазової ракети. Випробування стало першим випадком, коли розроблена Honda ракета досягла висоти майже 300 метрів і здійснила точне вертикальне приземлення, зазначають Патріоти України.
Ракета завдовжки 6,3 метра та діаметром 85 см має масу 900 кг у сухому стані та 1312 кг з паливом. Під час випробування апарат піднявся на 271,4 метра, провів у повітрі 56,6 секунди та приземлився всього за 37 сантиметрів від заданої точки. Основною метою тесту було підтвердження стабільності польоту під час зльоту й спуску, а також точність посадки - ключових параметрів для створення багаторазової ракети.
Розробка ракети є частиною довгострокової стратегії Honda щодо освоєння космічних технологій. Ще у 2021 році компанія оголосила про плани досліджень у сфері космосу з метою реалізації амбітних ідей через застосування власних інженерних напрацювань. Зокрема, мова йде про циркуляційні системи відновлюваної енергії, роботи для роботи у відкритому космосі, а також про створення багаторазових носіїв для запуску супутників.
Ініціатива зі створення ракети виникла з мрії молодих інженерів Honda, які прагнули використати напрацьовані компанією технології - від двигунів внутрішнього згоряння до автоматизованих систем управління. Розробники вважають, що власні ракети дозволять Honda не лише виводити супутники, але й інтегрувати ці технології з іншими напрямами бізнесу, включаючи сервіси передачі даних.
Хоча проект наразі перебуває на етапі фундаментальних досліджень і рішення про комерціалізацію ще не ухвалено, Honda заявляє про намір досягти здатності здійснювати суборбітальні запуски до 2029 року.
Німеччина нещодавно відкрила власну лінію з виробництва ракет для систем протиповітряної оборони Patriot і потенційно, у майбутньому, зможе надавати їх Україні. Про це на брифінгу у Києві сказав глава спеціального штабу з питань України в міністерстві ...
В Україні за підсумками червня зафіксовано найнижчу інфляцію з березня 2025 року. У річному обчисленні зростання цін сповільнилося з 15,9% до 14,3% до червня-2024. Одним із ключових драйверів загальної інфляції залишилося подорожчання продуктів харчува...