З початку 2024 року в Україні було зареєстровано майже 194 тисячі нових ФОПів, але більше третини з них закривається у перший рік роботи. Найбільше закривається ФОПів у сфері торгівлі та послуг, а найбільше закриттів відбувається в Києві, Харкові та Дніпрі, передають Патріоти України.
Про це повідомили аналітики Опендатабот. За даними Єдиного державного реєстру (ЄДР), з початку 2024 року було зареєстровано 193 192 нових ФОПи.
Цей показник навіть перевищує довоєнні часи: до початку повномасштабного вторгнення у 2021 році за аналогічний період було відкрито 186 144 нових підприємств. Після початкового спаду на початку війни кількість нових реєстрацій стабілізувалася і залишається на одному рівні другий рік поспіль.
Найбільша кількість нових підприємств була зареєстрована в столиці – 26 303 ФОПів, що становить 13,6% від загальної кількості нових реєстрацій у 2024 році. Слідом за Києвом, активними регіонами є Дніпропетровська область (18 025), Львівська (14 459), Київська (14 428) та Харківська (12 954) області.
Проте, бізнес-активність демонструє регіональні коливання. Найбільше зростання нових реєстрацій зафіксовано у Запорізькій області (на 11%), Кіровоградській (на 10%) та Чернігівській областях (на 9,6%). Водночас, у прифронтових областях, таких як Луганська (-14,7%) та Івано-Франківська (-8%), спостерігається значне зниження кількості нових реєстрацій.
Третина нових підприємств відкривається у сфері торгівлі, що продовжує бути найпопулярнішим напрямком для малого бізнесу. ІТ-сектор також приваблює значну кількість нових підприємців, його частка становить 7,6%. Замикає трійку найбільш популярних сфер надання індивідуальних послуг (7%). Цікаво, що за рік відбулися зміни у пріоритетах: якщо у 2023 році серед лідерів були кафе та ресторани, то у 2024 році їх витіснило надання інформаційних послуг.
Варто зазначити, що у 2024 році частка жінок серед нових підприємців досягла рекордних 60%. Це суттєво більше порівняно з попередніми роками: у 2023 році цей показник складав 55,6%, а у перший рік повномасштабної війни – лише 47%. Це свідчить про зростання ролі жінок у підприємницькому середовищі та їхню адаптивність до складних умов.
Вас може зацікавити:В Україні суттєво здорожчала земля: де продавати гектари найвигідніше
Вас може зацікавити:В Україні почали виробництво БМП Lynx: стало відомо, коли перша машина зійде з конвеєра
Не дивлячись на активність у відкритті нових підприємств, кількість закритих ФОПів залишається значною. З початку року в Україні закрилося 120 154 ФОПи. Найбільше постраждали новостворені підприємства: з тих, що були відкриті у 2023 році, закрилося 24,5%, а з тих, що відкрилися цього року, – 13,7%. Медіана діяльності ФОПів, які закрилися цьогоріч, складає 2 роки і 7 місяців.
Найбільша кількість закритих підприємств зафіксована в Києві (13%, або 15 770 ФОПів), Харківській (8%, або 10 097 ФОПів) та Дніпропетровській (8%, або 9 931 ФОП) областях. Ці цифри відображають складнощі, з якими стикається малий бізнес у період війни: непередбачувані економічні умови, труднощі з постачанням та реалізацією продукції, а також загальна нестабільність ринку.
Тариф на електроенергію, який був встановлений в Україні, діятиме протягом поточного опалювального сезону. Уряд не має планів щодо його збільшення. Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко під час "Години запитань до уряду" 17 січня, переда...
Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...