Європейський Союз пройшов другу зиму після повномасштабного вторгнення Росії в Україну з рекордно великими запасами газу. Станом на 31 березня європейські газосховища були заповнені на понад 58%. Про це у неділю, 14 квітня, повідомила єврокомісарка з питань енергетики Кадрі Сімсон.
Вона зауважила, що зекономити газ європейцям вдалося завдяки диверсифікації енергопостачання, заощадженням громадян і компаній, а також інвестиціям у відновлювані джерела енергії.
"Високий рівень запасів газу у сховищах Європи означає, що ринки стають стабільнішими, ціни повертаються приблизно до довоєнного рівня, і Європа може з упевненістю розпочати підготовку для опалювального сезону наступної зими", - сказала Сімсон.
Вона додала, що в Європі скоротили використання газу майже на 20%, що дозволило впродовж останніх 18 місяців заощадити понад 107 млрд кубометрів блакитного палива.
Відомо, що після початку повномасштабної війни РФ проти України Європа зменшила свою залежність від російського газу. Частка імпорту російського газу в Європу впала з 45% у 2021 році до 24% у 2022 році та до 15% у 2023 році. Відмовитися від 24 млрд кубометрів російського газу в 2022 і 2023 роках допомогло збільшення частки відновлюваних джерел енергії.
В Україні, де багато домогосподарств отримують пільги на оплату житлово-комунальних послуг, зміняться правила нарахування таких пільг. Про це повідомили в Міністерстві соціальної політики України, передають Патріоти України. «Зокрема, протягом 2025 рок...
Виплати пораненим військовим розраховуються за період їхнього лікування: за кожен місяць стаціонарного перебування вони отримують додаткову винагороду в розмірі 100 тисяч гривень. Сума залежить від тривалості лікування та ступеня травми, причому тяжкі ...