Важка ракета-носій Falcon 9 в середу стартувала на орбіту з черговою групою з 60 мікросупутників глобальної мережі інтернет-покриття системи Starlink, зазначають Патріоти України.
Старт двоступеневої ракети Falcon 9 компанії SpaceX був здійснений в 8:16 за часом Східного узбережжя США (14:16 за Києвом) з пускового комплексу LC-39A на космодромі NASA на мисі Канаверал в штаті Флорида.
Як повідомлялося, запуск планувалося здійснити ще в неділю. Він був скасований перед самим стартом через виявлені проблеми у двигуні ракети.
Це вже шостий вивід на орбіту групи інтернет-супутників, починаючи з травня минулого року, в рамках проєкту Starlink.
З урахуванням нинішніх супутників орбітальне угруповання SpaceX буде складатися вже з 360 космічних апаратів системи Starlink.
Нова група супутників Starlink буде виведена на еліптичну орбіту висотою від 212 до 386 км.
Після перевірки інженерами SpaceX їх працездатності, супутники з використанням власних іонних двигунів піднімуться на штатну орбіту висотою 550 км.
Перша багаторазова ступінь ракети-носія SpaceX, яка використовується для запусків вже в п'ятий раз, повинна буде здійснити керовану посадку на плавучій платформі Of Course I Still Love You, яка знаходитися в 630 км від космодрому на мисі Канаверал.
Крім того, спеціальні рятувальні морські судна Ms. Tree і Ms. Chief в Атлантиці спробують "зловити" в надводні мережі обидві стулки обтічника головної частини ракети, які після відділення будуть спускатися на парашутах. Вони використовуються вже вдруге.
Повторне використання обтічника дозволяє економити компанії SpaceX до $ 6 млн при запусках своїх ракет.
Нагадуємо, компанія SpaceX планує розгорнути орбітальне угруповання мінімум з 12 тис. сателітів такого типу для створення мережі, яка дозволить забезпечити землян широкосмуговим інтернетом в будь-якому куточку планети.
SpaceX повідомила, що вже в 2020 році супутники забезпечать інтернет-покриттям всю територію Північної Америки, а до 2021 року буде охоплена майже вся планета. Загальна сума інвестицій для реалізації проекту оцінюється в 10 млрд дол.
Команда Трампа жорстко продавлює новий договір, який передбачає, що у власності США буде 100% майбутнього фонду, який наповнюватиметься грошима з українських мінералів і нафти. Адміністрація президента США увечері в п’ятницю надіслала Києву нову версію...
Зять прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана Іштван Тіборц нібито веде переговори про купівлю російського представництва австрійської групи Raiffeisen (RBI). Про це 21 лютого повідомило видання Der Standard, передають Патріоти України. Як пише видання...