Національний банк України (НБУ) очікує на прискорення зростання цін. За оновленим прогнозом регулятора, до кінця 2024 року інфляція сягне рівня 9,7% – тоді як у липні цей показник оцінювався у 8,5%. Це означає, що ціни на товари та послуги в Україні зростатимуть швидше, ніж передбачалося раніше. Про це йдеться у новому макроекономічному прогнозі регулятора, передають Патріоти України.
За ним, у наступні місяці ціновий тиск зберігатиметься, серед іншого, через:
"В результаті інфляція досягне 9,7% до кінця 2024 року", – йдеться у повідомленні.
При цьому наголошується: навесні 2025 року інфляція почне сповільнюватись. Цьому, пілкреслюється, сприятимуть:
"Прогноз НБУ передбачає зниження інфляції до 6,9% наприкінці 2025 року. І її приведення до цілі 5% у 2026 році", – зазначили у регуляторі.
НБУ зберіг облікову ставку на колишньому рівні 13%
Водночас НБУ зберіг облікову ставку на колишньому рівні 13% – на тлі відчутного зростання інфляції. Регулятор розраховує, що разом з підтримкою стійкості валютного ринку це рішення дозволить зберегти контроль над, власне, інфляційними очікуваннями.
Там зазначили: також очікується, що збереження облікової ставки на поточному рівні допоможе уповільнити інфляцію у 2025 році – "і повернути її до цілі 5%".
"З метою підтримання стійкості валютного ринку, приведення інфляції до цілі впродовж наступних років та збереження контролю за інфляційними очікуваннями Правління НБУ вирішило залишити облікову ставку на рівні 13%", – йдеться у повідомленні.
Разом з тим, в НБУ очікують, що на поточному рівні облікова ставка перебуватиме протягом тривалого часу. Так, зазначили там, "оновлений прогноз передбачає утримання ... на рівні 13% щонайменше до літа 2025 року".
"В разі подальшого зростання цінового тиску понад прогноз та загрози розбалансування інфляційних очікувань НБУ буде готовий посилити процентну політику. Та застосовувати додаткові монетарні заходи", – резюмували там.
Виплати українцям із другою та третьою групою інвалідності не скасують. Інформація про скасування не відповідає дійсності. Про це повідомило Міністерство соціальної політики, передають Патріоти України. У відомстві наголосили, що зберігаються усі випла...
У Нацбанку мають намір працювати над тим, щоб різниця між готівковим та офіційним курсом долара не перевищувала 3%. Головне ж завдання регулятор бачить собі у забезпеченні стійкості гривні. Про це йдеться у Стратегії НБУ. За нею, рух до поступового осл...