Інфляція сягне близько 50%! Українцям перерахують зарплати, але є велике "але"

В Україні мінімальну зарплату підвищать лише 2024 року. При цьому мінімалка збільшиться із 6700 до 7651 грн. Цього підвищення не вистачить, щоб компенсувати зростання цін за 2022-й та 2023-й, передають Патріоти України.

Про це йдеться в матеріалі OBOZREVATEL. Загальний рівень інфляції до 2024 року становитиме близько 50%. Тобто, для того, щоб компенсувати зростання цін, мінімалку треба було підвищити з 6700 до 10050 грн. Підвищення мінімалки також призводить до зростання середньої зарплати, що дозволяє збільшити надходження до Пенсійного фонду, державного та місцевого бюджетів.

З одного боку, для підвищення мінімалки потрібно збільшити бюджет на зарплати бюджетникам. З іншого боку, також збільшиться навантаження на бізнес. Насамперед можуть виникнути проблеми у дрібного бізнесу. Однак при цьому мінімальну зарплату в Україні необхідно підвищувати. Це дозволяє вивести зарплати з тіні та збільшити доходи населення.

Для порівняння, у Польщі мінімальна зарплата в еквіваленті становить понад 30 тис. грн. В Україні ще кілька років тому мінімальну зарплату визначали за допомогою Мінсоцу. Наразі ж питання зайнятості передали Мінекономіки. Наразі узгодження найважливішого соціального показника відбувається без профільного міністерства.

Середня зарплата в Україні, за різними оцінками, становить близько 16 тис. грн. При цьому Держстат перестав збирати статистику та публікувати її через повномасштабну війну. Проблеми також є зі збиранням інформації з територій, що знаходяться у тимчасовій окупації.

В Україні скасували фіксований курс долара: НБУ оголосив про новий валютний режим

понеділок, 2 жовтень 2023, 17:39

Вже із завтрашнього дня, 3 жовтня, в Україні фактично скасовується фіксований курс долара. Однак країна не переходить до повністю плаваючого курсу. Нова система є "режимом керованої гнучкості обмінного курсу". Офіційна вартість долара в цьому режимі ви...

В Україні вперше виплатять винагороду викривачу корупції - отримає 13 млн грн

понеділок, 2 жовтень 2023, 17:04

В Україні суд вперше ухвалив рішення щодо виплати винагороду викривачу корупції. Він отримає понад 10 млн грн, передають Патріоти України з посиланням на Національне агентство з питань запобігання корупції. Зазначаться, що сьогодні перша інстанція Вищ...