Протягом 2024 року хліб подорожчав на 17-21%, і зростання цін триватиме у 2025 році. Основними причинами є подорожчання сировини, підвищення витрат на енергоресурси та податковий тиск на виробників. Про це розповіла головна наукова співробітниця відділу аграрного ринку та міжнародної інтеграції Національного наукового центру "Інститут аграрної економіки" Світлана Черемісіна в коментарі ЗМІ. Протягом 2024 року ціни на хліб зростали стабільно, у межах 1,5-3% щомісяця, передають Патріоти України.
Це збільшення вартості хлібобулочних виробів було зумовлене кількома важливими факторами. До кінця року ціни на хліб досягли наступних рівнів:
Значне подорожчання хлібобулочних виробів стало результатом не тільки зростання цін на основні інгредієнти, а й впливу інших економічних чинників, таких як енергетична криза, податкове навантаження та загальна інфляція. На початку 2025 року ціни на хлібобулочні вироби продовжили свій ріст. У січні-лютому 2025 року ціни на основні види хліба вже зросли на кілька відсотків:
Такий ріст цін вже став очевидним для споживачів, і з кожним місяцем все більше людей помічають, як важко утримувати бюджет, враховуючи постійне подорожчання основних продуктів харчування. За словами Черемісіної, основними причинами зростання цін на хліб є підвищення вартості сировини, зокрема борошна, олії та цукру. У 2024 році ці продукти подорожчали на:
Ціни на борошно, олію та цукор є основними складовими при виробництві хлібобулочних виробів, тому їхнє подорожчання безпосередньо відбивається на кінцевій вартості продукції. Ще один важливий фактор – це ціни на зерно. Протягом 2024 року закупівельні ціни на пшеницю 2 та 3 класу зросли на значні відсотки:
У 2025 році ціни на зерно продовжують зростати, що також веде до зростання вартості хлібобулочних виробів. Пшениця 2 класу в січні-лютому 2025 року подорожчала ще на 1200 грн/т, досягнувши 10 000 грн/т. Пшениця 3 класу подорожчала на 1300 грн/т і також досягла 10 000 грн/т.
Додатково до підвищення вартості сировини, вартість хлібопекарських виробів зростає через складну ситуацію в енергетиці, зокрема зростання цін на паливо, а також через збільшення податкового навантаження на бізнес. Це все додає до собівартості продукції, що автоматично відображається на її кінцевій ціні.
За словами Черемісіної, в Україні й надалі поступово зростатимуть ціни на хлібобулочні вироби. Протягом березня 2025 року хліб може подорожчати ще на 3-4%. Тенденція зростання вартості хліба продовжуватиметься, оскільки економічні умови в країні залишаються складними.
Китайська балістична ракета повітряного базування KD-21, схоже, тепер перебуває на бойовому чергуванні. Про це повідомляє спеціалізований портал The War Zone, передають Патріоти України. Варто сказати, що про цю зброю відомо давно. Публічну демонстраці...
Мита, введені президентом Трампом, оминули Росію, оскільки санкції США вже "перешкоджають будь-якій значущій торгівлі", хоча Америка продовжує торгувати з РФ більше, ніж з такими країнами, як Маврикій чи Бруней, що потрапили до списку, передають Патріо...