Держава посилює вимоги до дітей та інших опікунів з утримання старих батьків або громадян, яких вони взяли під свою опіку. Їх змусять дбати про опікуваних не лише на словах, а й матеріально. Інструментом примусу для недбайливих опікунів держава обрала право на спадок, зазначають Патріоти України.
У разі відмови недбайливих дітей або недобросовісних опікунів утримувати непрацездатних батьків, їх позбавлятимуть права на спадок. Відповідний законопроект вже схвалений урядом. У Мінсоцполітики, де його розробили, кажуть, що таким чином хочуть захистити майнові права людей похилого віку.
Аналогічні вимоги, як і до дорослих дітей, висуватимуть і до опікунів, які уклали з літніми громадянами договір про опікунство над ними з подальшим правом успадкування їхнього майна.Крім того:
Крім того, органи опіки, згідно з цим законом одержують більш вагомі повноваження, ніж у них є на сьогодні. Без їхньої згоди опікуни (діти або опікуни за договором) не зможуть здати в оренду житло опікуваного. Зараз вони лише не мають права на продаж або обмін без згоди органів опіки.
Органи опіки також зможуть заблокувати будь-яку угоду щодо майна особи, яка перебуває під опікою, якщо з'ясується, що цей процес не узгоджений між опікуном та опікуваним. Угода також може бути заблокована, якщо органи опіки вважатимуть, що операція з майном йде врозріз з інтересами підопічного.
Від 1 січня 2025 року педагогічні працівники середніх шкіл почнуть отримувати щомісячну доплату в розмірі 1 300 грн, а від 1 вересня сума збільшиться до 2 600 грн. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України №1286, передають Патріоти України....
В енергосистемі зберігається значний дефіцит, і ситуація в ній змінюється - можливі зміни в застосуванні заходів обмеження світла. Про це повідомляє пресслужба НЕК "Укренерго", передають Патріоти України. Зазначається, що зараз українська енергосистема...