Картопляні війни 2020/21: Фермери вважають, що "другий хліб" дорожачатиме і надалі, експерти відкидають, апелюючи до високого врожаю

Ціна на картоплю на найбільшому гуртовому ринку України “Шувар” зросла на 4,3% й досягла 7 грн/кг на деякі сорти, повідомляють Патріоти України з посиланням на agronews.ua.

Найдешевші партії картоплі на гурті наразі коштують 6 грн/кг, найдорожчі – 7 грн/кг. Середньозважена ціна на картоплю українського виробництва становить 6,5 грн/кг.

Гуртові партії безпосередньо від агровиробників наразі пропонують за ціною від 5 грн/кг. У середньому ціна на картоплю наразі на 10% дорожче, ніж в кінці минулого робочого тижня.

За словами, фермерів, підвищувати ціни в даному сегменті їм дозволив не тільки високий попит, але і скорочення пропозиції даної продукції від дрібних господарств та населення, оскільки збиральна кампанія вже пройшла свій пік.

Оператори ринку відзначають, що зростанню цін не сприяло зниженню попиту на картоплю, у зв’язку з чим вони не виключали, що наступного тижня фермери будуть робити спроби вкотре підвищити ціни в сегменті.

Разом з тим експерти налаштовані більш оптимістично щодо стримування цін. Україна цілком зможе задовольнити потреби внутрішнього ринку у картоплі, як це було завжди, за винятком сезону 2019/20, коли країна вперше в історії імпортувала істотні обсяги коренеплодів.

«Попри великі очікування російських та білоруських експортерів заробити на продажу продукції в Україну, торішня ситуація з масовим імпортом картоплі з цих країн, швидше за все, не повториться», — йдеться в повідомленні east-fruit.com.

Ціни на картоплю в Україні з самого початку нового сезону-2020/21 поступово знижувалися протягом кількох місяців. Станом на початок останнього осіннього місяця поточного року, ціни стабілізувалися і впевнено утримуються на доступному для переважної більшості покупців рівні.

Споживач на даний цей може платити за картоплю як мінімум на 30% менше, ніж роком раніше.

«У сезоні-2019/20 в Україні був зібраний один з найнижчих за всю історію незалежності України врожай картоплі через зниження валового збору картоплі саме в господарствах населення. Так як комерційне виробництво картоплі в Україні навряд чи покриває навіть 10% від загального валового збору, саме підходи і ставлення до вирощування картоплі з боку населення відіграють досить важливу роль в ціноутворенні на внутрішньому ринку аж до завершення сезону», — наголошують фахівці.

Що стосується другої половини нинішнього сезону, то ситуація на українському ринку картоплі істотних змін швидше за все не зазнає, і кардинальної зміни оптових цін на дану продукцію, принаймні виходячи з сьогоднішніх реалій, очікувати не варто. Якщо, звичайно, не трапиться нових катаклізмів, зазначається у повідомленні.

В Україні підскочили ціни на популярний овоч

неділя, 3 березень 2024, 17:55

В Україні зростає вартість білокачанної капусти, ціни піднялися на 26%. Про це повідомляють аналітики проєкту EastFruit, передають Патріоти України. «Сьогодні представники оптових компаній відзначають нестачу капусти на ринку, що на тлі стабільно висок...

Нова стратегія: У Європі знайшли спосіб використання російських активів

неділя, 3 березень 2024, 17:49

Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн оголосила про нову європейську стратегію для оборонної промисловості. Йдеться насамперед про спільні закупівлі. Вона також підкреслила, що Євросоюз повинен розглянути можливість використання прибутку від заморожен...