Ціна на картоплю на найбільшому гуртовому ринку України “Шувар” зросла на 4,3% й досягла 7 грн/кг на деякі сорти, повідомляють Патріоти України з посиланням на agronews.ua.
Найдешевші партії картоплі на гурті наразі коштують 6 грн/кг, найдорожчі – 7 грн/кг. Середньозважена ціна на картоплю українського виробництва становить 6,5 грн/кг.
Гуртові партії безпосередньо від агровиробників наразі пропонують за ціною від 5 грн/кг. У середньому ціна на картоплю наразі на 10% дорожче, ніж в кінці минулого робочого тижня.
За словами, фермерів, підвищувати ціни в даному сегменті їм дозволив не тільки високий попит, але і скорочення пропозиції даної продукції від дрібних господарств та населення, оскільки збиральна кампанія вже пройшла свій пік.
Оператори ринку відзначають, що зростанню цін не сприяло зниженню попиту на картоплю, у зв’язку з чим вони не виключали, що наступного тижня фермери будуть робити спроби вкотре підвищити ціни в сегменті.
Разом з тим експерти налаштовані більш оптимістично щодо стримування цін. Україна цілком зможе задовольнити потреби внутрішнього ринку у картоплі, як це було завжди, за винятком сезону 2019/20, коли країна вперше в історії імпортувала істотні обсяги коренеплодів.
«Попри великі очікування російських та білоруських експортерів заробити на продажу продукції в Україну, торішня ситуація з масовим імпортом картоплі з цих країн, швидше за все, не повториться», — йдеться в повідомленні east-fruit.com.
Ціни на картоплю в Україні з самого початку нового сезону-2020/21 поступово знижувалися протягом кількох місяців. Станом на початок останнього осіннього місяця поточного року, ціни стабілізувалися і впевнено утримуються на доступному для переважної більшості покупців рівні.
Споживач на даний цей може платити за картоплю як мінімум на 30% менше, ніж роком раніше.
«У сезоні-2019/20 в Україні був зібраний один з найнижчих за всю історію незалежності України врожай картоплі через зниження валового збору картоплі саме в господарствах населення. Так як комерційне виробництво картоплі в Україні навряд чи покриває навіть 10% від загального валового збору, саме підходи і ставлення до вирощування картоплі з боку населення відіграють досить важливу роль в ціноутворенні на внутрішньому ринку аж до завершення сезону», — наголошують фахівці.
Що стосується другої половини нинішнього сезону, то ситуація на українському ринку картоплі істотних змін швидше за все не зазнає, і кардинальної зміни оптових цін на дану продукцію, принаймні виходячи з сьогоднішніх реалій, очікувати не варто. Якщо, звичайно, не трапиться нових катаклізмів, зазначається у повідомленні.
Від 1 січня 2025 року педагогічні працівники середніх шкіл почнуть отримувати щомісячну доплату в розмірі 1 300 грн, а від 1 вересня сума збільшиться до 2 600 грн. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України №1286, передають Патріоти України....
В енергосистемі зберігається значний дефіцит, і ситуація в ній змінюється - можливі зміни в застосуванні заходів обмеження світла. Про це повідомляє пресслужба НЕК "Укренерго", передають Патріоти України. Зазначається, що зараз українська енергосистема...