"Рисоіл-Херсон" переміг в конкурсі на концесію Херсонського порту, який тривав з 12 вересня 2019-го року, компанія зобов'язується інвестує у порт близько 300 мільйонів гривень. Про це у повідомив прем’єр-міністр Олексій Гончарук, зазначають Патріоти України.
За словами прем’єра, заявкою передбачається висока ставка змінного концесійного платежу, сума якого складе 12 млн грн. одноразово та 7% доходу щорічно.
Крім того, переможець вкладе понад 18 млн грн в місцеву інфраструктуру. Період дії договору концесії триватиме 30 років.
Концесія - це форма державно-приватного партнерства, що передбачає передачу об'єктів державної власності (таких як дороги, аеропорти, підприємства тощо) у тимчасове користування приватним підприємствам.
Risoil S.A. заснована в 2000 році в Женеві (Швейцарія).Основними напрямками діяльності компанії є забезпечення логістики масла, насипних і генеральних вантажів в портах Чорного моря, продаж і виробництво рослинних масел, торгівля зерновими та олійними культурами в контейнерах, зберігання і переробка агропромислових продуктів.
За роки свого розвитку компанія відкрила офіси і запустила виробництво в ряді країн Європейського Союзу, України та Грузії.
В Україні компанія володіє ТОВ "СП Рісо Термінал" в порту "Чорноморськ" (масло і зерновий комплекс), терміналом з перевалки рослинних масел ТОВ "Рісо Південь" в морському порту "Південний", ТОВ "Морський технічний центр" (спеціалізується на наданні комплексних послуг з перевалки контейнерів і навалювальних вантажів), ПрАТ "Роздільнянський елеватор" в Одеській області, олійнопресовим заводом ТОВ "Біоіл Універсал Україна"
У грудні 2019-го року мiнiстр iнфраструктури Владислав Криклiй заявив, що у 2020 роцi в урядi пiдготують до концесії порти "Маріуполь", "Бердянськ", "Чорноморськ" та частину Одеського порту.
Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...
Шведський економіст та дипломат Андерс Аслунд вважає, що Росія може вичерпати свої ліквідні фінансові резерви до осені 2025 року. Це потенційно може призвести до фінансової кризи, передають Патріоти України. Як пояснює видання MSN, Аслунд зазначає, що ...