Хіти тижня. Дешево, але не для нас: Українцям розповіли, куди продають олію, поки в магазинах зростають ціни

Україна посідає першу позицію в рейтингу найбільших експортерів соняшникової олії у світі за підсумками 2020 року, а найчастіше українську продукцію купують Індія, Китай та Нідерланди. Про це повідомляє Асоціація "Український клуб аграрного бізнесу", зазначають Патріоти України.

"Основними країнами-імпортерами даного продукту є: Індія (31% українського експорту), Китай (20%) і Нідерланди (10%). На кожному з перерахованих ринків у 2020 році українські постачальники займали лідируючі позиції", – йдеться в повідомленні.

Зокрема, минулого року Індія закупила 1,9 млн тонн української олії, що становить 75% всього імпорту країни, Китай – 1,2 млн тонн (59%), Нідерланди – 600 тис.тонн (87%). Головними конкурентами України з експорту цього товару є Росія, Аргентина і Болгарія. Експерти підкреслюють, що частка соняшникової олії становила 11% експортної виручки України у 2020 році.

Ціни на олію в Україні:

Україна у 2020 році вдруге поспіль поставила рекорд з експорту соняшникової олії, відвантаживши на зовнішні ринки 6,9 млн тонн на суму 5,3 млрд дол. В Україні ціни на олію та цукор за рік зросли майже вдвічі. За даними Держстату, в липні цього року соняшникова олія коштувала майже на 80% дорожче, ніж у липні 2020 року.

Як розповів науковий співробітник Національного наукового центру "Інститут аграрної економіки" К. Е. Н. Артем Педорченко, ціни на соняшникову олію можуть знизитися вже наступного місяця з початком збору врожаю соняшнику в Україні та зниженням цін на олії на світовому ринку.

"Стратегічний" фрукт нового врожаю майже втричі дорожчий, ніж рік тому: Що відбувається з цінами в Україні

четвер, 17 липень 2025, 18:22

Закупівельні ціни на яблука нового врожаю - в межах 60-70 гривень за кілограм, що в середньому у 2,9 раза дорожче, ніж на початку минулого сезону. Про це повідомляє моніторинговий проект EastFruit, передають Патріоти України. Сезон яблук нового врожаю ...

Рахунок за світло шалений? Ось хто винен насправді - і це не чайник

четвер, 17 липень 2025, 17:30

Коли приходить рахунок за електроенергію, хочеться взяти калькулятор і плакати. Але мало хто знає, що більшість витрат спричиняють лише кілька побутових приладів. Деякі з них працюють постійно - і це серйозно б’є по гаманцю, передають Патріоти України....