Про це розповів фахівець Центру Разумкова Василь Юрчишин, передають Патріоти України з посиланням на Сегодня.
За його словами, зміцнення гривні влітку було пов'язано з виборами, і пов'язаним з ними заходом в Україні "специфічних капіталів", а також з викупом гривневих облігацій. Перше масове погашення таких облігацій має відбутися вже у вересні, і це відразу позначиться на курсі гривні.
"Восени повинні початися перші погашення коротких облігацій, 6-9-місячних. Тому, я думаю, найближчим часом ми побачимо ослаблення гривні. Досить поступове, але з певним прискоренням. А на кінець року ми, очевидно, повернемося до того рівня, який був і в минулому році - десь 27,5-27,9 грн за долар", - говорить Василь Юрчишин.
Інший фахівець, керівник EXANTE Україна Володимир Позній, також вважає, що у вересні долар почне зростати, хоча поки і не дуже сильно.
"Відмітка в 25 гривень на протязі останніх трьох років виступає в якості значущого рівня, поблизу якого зростання української валюти втрачає силу. Схоже, цей же сценарій стався в серпні, незважаючи на те що гривня стала лідером за приростом до долара з початку року, додаючи в якийсь момент більше 10%. Ймовірно, відскік долара до гривні продовжиться у вересні і потенційно розтягнеться на кілька місяців, поклавши початок росту до верхньої межі діапазону останніх років - 28 за долар. У вересні, зокрема, можливий відкат в область 26", - говорить він.
Серед причин, які можуть сприяти ослабленню української валюти, Володимир Позній виділяє торгові війни і ослаблення валют країн, що розвиваються.
"Торгові війни пригнічують промислове зростання в усьому світі, що викликає скорочення попиту на основну експортну сировину України і тягне за собою ослаблення валюти. На додаток до порядку денного в серпні знову стали просочуватися насторожуючі новини з Туреччини та Аргентини, що викликало різке ослаблення національних валют цих країн. Турбулентність валют країн, що розвиваються часто викликає негатив для всього блоку валют EM, що може стати головною темою вересня", - говорить він.
В енергосистемі зберігається значний дефіцит, і ситуація в ній змінюється - можливі зміни в застосуванні заходів обмеження світла. Про це повідомляє пресслужба НЕК "Укренерго", передають Патріоти України. Зазначається, що зараз українська енергосистема...
З березня 2024 року Росія поставила Північній Кореї більше мільйона барелів (56 тисяч тонн) нафти, ймовірно, розплачуючись за військову підтримку, пише BBC із посиланням на дані британського дослідницького центру Open Source Centre, передають Патріоти ...