Хіти тижня. Енергетична революція: Вартість сонячної енергії може впасти "майже до нуля" у 2030-2040-х роках

Зростання масштабів виробництва і продовження падіння цін на сонячні модулі в поєднанні з низькими процентними ставками забезпечать подальше зниження вартості одиниці енергії в фотоелектричній сонячній енергетиці.

Інститут економіки енергетики та фінансового аналізу (IEEFA) опублікував невеличку доповідь «ВДЕ продовжують бити рекорди попри вплив COVID-19», повідомляють Патріоти України.

У доповіді перераховуються цінові успіхи сонячної енергетики досягнуті в поточному році. Йдеться про останній рекорд в ОАЕ, де за результатами конкурсного відбору ціна сонячної кВт*г склала 1,35 цента США (квітень 2020), і про попередній, січневий рекорд в Катарі, який був встановлений за участю нафтогазового концерну Total (1,567 цента за кВт *г).

Загалом, наводиться досить багато прикладів недавніх «знакових» угод на ринку ВДЕ. Крім того, в доповіді формулюється прогноз: «до 2030-2040 років витрати на виробництво змінної відновлюваної енергії (VRE) з нульовими викидами будуть близькі до нуля в багатьох областях з високоякісними [сонячними] ресурсами по всьому світу (від Арізони до Іспанії, Раджастхану і Північного Квінсленда).

При цьому автори посилаються на думку ряду визнаних експертів у галузі енергетичних технологій, «таких як Майкл Лібрайх». В якості ще однієї ілюстрації тренду на зниження вартості сонячної енергії наводиться відомий графік аналітика Рамеза Наама, що показує, як буде продовжуватися «сонячна дефляція»:

Зростання масштабів виробництва і продовження падіння цін на сонячні модулі в поєднанні з низькими процентними ставками забезпечать подальше зниження вартості одиниці енергії в фотоелектричній сонячній енергетиці. У регіонах з найвищою інсоляцією це призведе до падіння LCOE проєктів нижче 1 цента за кВт*г. Уже в нинішньому десятилітті.

Джерело: Електровісті

Інформаційний шум і військові ризики: Експерт розповів, чого очікувати від валютного ринку в квітні

вівторок, 8 квітень 2025, 0:05

Український валютний ринок залишається стабільним, навіть попри інформаційний шум і військові ризики, а значних коливань курсу в найближчі тижні не очікується. Про це повідомив начальник департаменту казначейства Глобус Банку Тарас Лєсовий в коментарі ...

Дякувати Трампу: НБУ зміцнив гривню щодо долара до максимуму з вересня 2024 року

понеділок, 7 квітень 2025, 23:45

Національний банк України зміцнив курс гривні відносно долара до максимуму з початку вересня 2024 року. Про це свідчать дані на сайті регулятора в понеділок, 7 квітня, передають Патріоти України. . Так, офіційний курс на завтра встановлено на рівні 41...