Зрив Кремлем березневої угоди ОПЕК + і те, що послідувало за цим рішенням, обернулося для Росії важкими економічними втратами. Про це написав російський блогер Ель Мюрид в Facebook, передають Патріоти України.
Він зазначив, що через нову угоду ОПЕК + експортні можливості Росії впадуть на третину від нинішніх 5 млн барелів на рік. З огляду на це і вкрай низькі ціни на "чорне золото", реальна виручка РФ від експорту буде в районі $ 120 млн на добу. А це в три рази менше суми, яка була закладена в держбюджет Росії. Мюрид висловив упевненість, що втрати Росії були б значно меншими в разі підписання нею в березні угоди ОПЕК + по скороченню видобутку 0,5 млн барелів на добу.
"Суть планового сокращения была в том, чтобы удерживать цену в приемлемом диапазоне - примерно в 50 долларов. И она оставалась бы такой, если бы не хлопок дверью. Соответственно, нынешние 5 млн баррелей в сутки (а мы бы их достигли так и так) нужно было умножать не на текущие 32 доллара, а на 50 с лишним. Вот эти 20 долларов за бочку и есть то, что российское руководство банально спустило в отхожее место", - написав блогер.
Він уточнив, що це ціна війни зі сланцевою галуззю США, яку РФ оголосила в березні. В результаті економіка Росії підкошена напередодні світової кризи, а американські сланцевики прекрасно себе почувають. "Хлопок дверью в Вене в начале марта стоил 50 млрд долларов только в этом году. А за двадцать лет сколько таких идиотских решений было? Вот туда они и спустили триллионы", - констатував російський блогер.
Кадровий дефіцит у Росії минулого року досяг 7,6% від загальної чисельності зайнятих – це 2,2 млн осіб із 27,2 млн. Такий рівень став рекордним за весь час спостережень із 2008 року. Про це свідчать дані Росстату, передають Патріоти України з посилання...
Brent торгується нижче $60 за барель, російський Urals купуватимуть ще на десяток доларів нижче. РРішення Саудівської Аравії збільшити видобуток нафти призводить до стрімкого падіння цін. Московія під загрозою глибокої кризи, подібної до колапсу 1990-х