Хіти тижня. Готуйте кишені! Кава в Україні рекордно подорожчає через припинення поставок з Колумбії

Ціни на каву в світі за рік зросли на 55%. Спочатку вартість кавових зерен дорожчала через заморозки в Бразилії, а другою причиною став бунт колумбійських фермерів, які вирішили притримати постачання, щоб продати продукцію за вищою ціною, передають Патріоти України.

За інформацією видання Reuters, колумбійські фермери вирішили обмежити постачання навіть за укладеними контрактами, що може спровокувати додатковий стрибок цін на каву.

У липні кліматичні зміни принесли заморозки до Бразилії, до яких не звикли ані тутешні люди, ані тутешні аграрні культури. Морози знищили урожай на більш ніж десятій частині усіх кавових плантацій цієї країниТоді ціни на каву підвищилися на 1/3.

Наразі у Бразилії, навпаки, очікується посуха, що незрозуміло як скажеться на наступному урожаї. Колумбія у свою чергу вирішила підзаробити і не виконує зобов'язання як постачальник, підвищивши свої ціни для імпортерів.

Стрибок цін на каву буде тимчасовим, вважають експерти, оскільки кави у колумбійців вдосталь, і її потрібно продати. Крім того, у Колумбії близько пів мільйона сімей заробляють на життя вирощуванням кави, тому це основне їх джерело доходу.

Світові поставки кави цього року страждають і через карантин. Наприклад, у В'єтнамі діють жорсткі обмеження, встановлені для контролю поширення "Дельта"-штаму коронавірусу. Якщо Колумбія вважається найбільшим виробником кави, то В'єтнам - на другому місці у світі.

Свої гроші скінчились? Російський банк запропонував бізнесу їхати за кредитами до Білорусі

субота, 23 листопад 2024, 9:50

Великі відсоткові ставки в банках Росії змусили російських підприємців шукати гроші у сусідніх державах. "Сбербанк" запропонував російським компаніям брати кредити в Білорусі, де працює дочірній банк. Про це пише The Moscow Times, передають Патріоти Ук...

В ЄС злякалися дешевого меду з України: Що відбувається з цінами

субота, 23 листопад 2024, 8:58

Представники Болгарії та Румунії вимагають захисту від імпорту дешевого меду з України. Від занизької закупівельної ціни на мед страждають і самі українські пасічники. За їхніми словами, відвантажувати продукт оптовикам восени-2024 доводиться від 55 гр...