"Думаю, що в кращому випадку повториться криза, який була у світі в 2009 році, якщо карантин в основних країнах, зокрема в Україні, Євросоюзі, Америці, триватиме максимум три місяці, якщо не затягнеться до другого півріччя", – сказав Фіала.
За його прогнозом, якщо кількість заражених піде на спад до кінця травня і економіка почне працювати до кінця 3 кварталу, то світовий ВВП скоротиться на 1-2%, а український – на 4%.
"Це більше скорочення, ніж було у 2009 році. Оскільки йде тренд, це може виявитися не базовим, а оптимістичним сценарієм. Це означає, що курс буде 30 грн/$, інфляція – 5%, досить велике зростання безробіття, падіння доходів бюджету", – пояснив Фіала.
А ось якщо карантин і спад кількості хворих зсунуться до червня-липня (базовий сценарій), то в Україні очікується падіння ВВП на 9%, курс 35 грн/$, зростання інфляції, ще більше скорочення доходів бюджету. "Так було в Україні в 2015 році", – пояснив Фіала.
За його словами, в цих умовах критично важливою для України стає отримання допомоги МВФ. "Для цього Раді потрібно проголосувати за два закони. Один – за ринок землі. Другий – який забороняє повернення ПриватБанку колишнім власникам", – сказав Фіала.
Він також додав, що обидва сценарії (-4% ВВП і -9% ВВП) передбачають співпрацю з МВФ. Без неї Україна не має інших джерел, щоб профінансувати дефіцит бюджету. "Без співпраці нам взагалі не можна думати ні про які поблажки, про підвищення пенсій. Нам доведеться "затискати" всі витрати", – підсумував Фіала.
НАК "Нафтогаз України" веде перемовини з МВФ про отримання коштів на імпорт газу. На першому етапі йдеться про 1 млрд кубометрів. Про це йдеться у публікації РБК-Україна "Застрягли в "маяках". Які умови програми МВФ не виконала Україна і чим це загрожу...
Президент США Дональд Трамп назвав "дивним" питання про участь у повоєнній відбудові України, позаяк Вашингтон, мовляв, і так зробив значний внесок. Про це він заявив під час пресконференції із президентом Франції Емманюелем Макроном. Так, журналісти п...