Хіти тижня. Криза 2009 року буде "раєм"! Долар по 35 грн та інфляція: Україну попередили про шоковий сценарій

Внаслідок пандемії коронавірусу в Україні курс долара може злетіти до 30-35 грн/$, а ВВП впасти на 4-9%. При цьому обвал економіки може бути настільки сильним, що криза 2009 року може здатися одним з кращих сценаріїв. Про це заявив генеральний директор Dragon Capital, президент Європейської Бізнес Асоціації Томаш Фіала в ефірі програми "Свобода слова з Савіком Шустером", передають Патріоти України.

"Думаю, що в кращому випадку повториться криза, який була у світі в 2009 році, якщо карантин в основних країнах, зокрема в Україні, Євросоюзі, Америці, триватиме максимум три місяці, якщо не затягнеться до другого півріччя", – сказав Фіала.

За його прогнозом, якщо кількість заражених піде на спад до кінця травня і економіка почне працювати до кінця 3 кварталу, то світовий ВВП скоротиться на 1-2%, а український – на 4%.

"Це більше скорочення, ніж було у 2009 році. Оскільки йде тренд, це може виявитися не базовим, а оптимістичним сценарієм. Це означає, що курс буде 30 грн/$, інфляція – 5%, досить велике зростання безробіття, падіння доходів бюджету", – пояснив Фіала.

А ось якщо карантин і спад кількості хворих зсунуться до червня-липня (базовий сценарій), то в Україні очікується падіння ВВП на 9%, курс 35 грн/$, зростання інфляції, ще більше скорочення доходів бюджету. "Так було в Україні в 2015 році", – пояснив Фіала.

За його словами, в цих умовах критично важливою для України стає отримання допомоги МВФ. "Для цього Раді потрібно проголосувати за два закони. Один – за ринок землі. Другий – який забороняє повернення ПриватБанку колишнім власникам", – сказав Фіала.

Він також додав, що обидва сценарії (-4% ВВП і -9% ВВП) передбачають співпрацю з МВФ. Без неї Україна не має інших джерел, щоб профінансувати дефіцит бюджету. "Без співпраці нам взагалі не можна думати ні про які поблажки, про підвищення пенсій. Нам доведеться "затискати" всі витрати", – підсумував Фіала.

"Схемы в энергетике, схемы в налоговой, схемы в дорожном строительстве... Так кому заносят те деньги, которых так не хватает сейчас на доплаты врачам, на льготы для бизнеса", - Давиденко

понеділок, 1 червень 2020, 8:30

"Не верю, что имея абсолютную власть, свою ВР, свой Кабмин, своих губернаторов и своих силовиков, нельзя навести порядок с добычей, с налоговой, с таможней, с "игоркой" - значит, несут на самый верх", - пише у своєму блозі Олексій Давиденко, передають ...

Х**ло не відступить: "Появление "Академика Черского" на Рюгене означает выход строительства газопровода на финишную прямую", - експерти

понеділок, 1 червень 2020, 6:12

"Строительство газопровода "Северный поток-2", проложенного по дну Балтийского моря, вот уже несколько месяцев заморожено из-за угрозы санкций со стороны США. Но недавно на остров Рюген прибыло российское специализированное судно, и пошли слухи, что Ро...