"Думаю, що в кращому випадку повториться криза, який була у світі в 2009 році, якщо карантин в основних країнах, зокрема в Україні, Євросоюзі, Америці, триватиме максимум три місяці, якщо не затягнеться до другого півріччя", – сказав Фіала.
За його прогнозом, якщо кількість заражених піде на спад до кінця травня і економіка почне працювати до кінця 3 кварталу, то світовий ВВП скоротиться на 1-2%, а український – на 4%.
"Це більше скорочення, ніж було у 2009 році. Оскільки йде тренд, це може виявитися не базовим, а оптимістичним сценарієм. Це означає, що курс буде 30 грн/$, інфляція – 5%, досить велике зростання безробіття, падіння доходів бюджету", – пояснив Фіала.
А ось якщо карантин і спад кількості хворих зсунуться до червня-липня (базовий сценарій), то в Україні очікується падіння ВВП на 9%, курс 35 грн/$, зростання інфляції, ще більше скорочення доходів бюджету. "Так було в Україні в 2015 році", – пояснив Фіала.
За його словами, в цих умовах критично важливою для України стає отримання допомоги МВФ. "Для цього Раді потрібно проголосувати за два закони. Один – за ринок землі. Другий – який забороняє повернення ПриватБанку колишнім власникам", – сказав Фіала.
Він також додав, що обидва сценарії (-4% ВВП і -9% ВВП) передбачають співпрацю з МВФ. Без неї Україна не має інших джерел, щоб профінансувати дефіцит бюджету. "Без співпраці нам взагалі не можна думати ні про які поблажки, про підвищення пенсій. Нам доведеться "затискати" всі витрати", – підсумував Фіала.
У 2025 році пенсії ветеранів війни, які брали участь у забезпеченні національної безпеки та оборони, а тим паче мають інвалідність залишаться без змін. Нові норми про обмеження виплат не стосуються цієї категорії громадян. Про це розповів Пенсійний фон...
У Верховній Раді планують ухвалити законопроєкт про накопичувальну пенсію у 2025 році. Про це в інтерв’ю Українським Новинам розповів перший заступник голови Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, депутат Верховної Ради від фр...