На сьогоднішній день триває зміцнення національної валюти України, пов'язане з двома факторами, в тому числі грошима заробітчан. Таку точку зору висловив економіст Олександр Охріменко, передають Патріоти України.
"Нинішнє зміцнення курсу пов'язане з декількома факторами. Перший - гроші українських "заробітчан", які "завалили" валютою країну. Згідно тільки з офіційними даними в цьому році, українці, що працюють за кордоном, завезли 9 мільярдів доларів. Другий фактор - продаж гривневих державних облігацій за рахунок валюти. Продали практично на 90 мільярдів - якщо перевести по курсу в долари, то це більше 2-х мільярдів, так як курс у різний час був різний. З цієї причини ми бачимо зміцнення національної валюти", - розповів він.
Відповідаючи на уточнююче запитання, економіст зазначив, що подальший курс гривні повністю залежить від дій Національного банку України.
"Подальша доля курсу гривні повністю залежить від дій НБУ. Зараз Нацбанк купує валюту і тим самим трохи стримує курс долара. Якщо регулятор припинить скупку американської грошової одиниці, то курс може впасти до 20 гривень за долар. Але при цьому потрібно враховувати один фактор - на сьогоднішній день багато держоблігацій продали нерезидентам. Якщо вони різко захочуть погасити їх, то тоді ми отримаємо обвал до 30 гривень за долар", - резюмував Охріменко.
У свою чергу інвестбанкір Тарас Козак назвав й інший чинник, котрий може надзвичайно укріпити українську валюту, до 20 гривень за долар та нижче, на горе вітчизняному промисловому експорту і промисловості вцілому.
Тариф на електроенергію, який був встановлений в Україні, діятиме протягом поточного опалювального сезону. Уряд не має планів щодо його збільшення. Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко під час "Години запитань до уряду" 17 січня, переда...
Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...