Хіти тижня. НБУ вводить в обіг нові 10-гривневі монети незвичайної форми

В Україні вводяться в обіг нові монети номіналом у 10 гривень. Вони матимуть незвичайну ромбоподібну форму. Монети з'являться в обігу під завісу року, що минає – з 30 грудня.

З 30 грудня в Україні вводяться в обіг нові монети: гроші мають незвичайну форму - today.uaНацбанк запускає в обіг чотири різновиди нових 10-гривневих монет, об'єднаних загальною тематикою – Україна часів козацтва. Монети виготовлені зі срібла. Набір із чотирьох монет, виконаний у сувенірній упаковці, отримав назву "Козацькі клейноди". Упаковка виконана у вигляді дерев'яного футляра із флоковим покриттям, зазначають Патріоти України.

Назва серії розкриває її тематику. На монетах буде зображено клейноди (атрибут влади) чотирьох уславлених українських гетьманів – Григорія Лободи, Богдана Хмельницького, Петра Дорошенка та Івана Скоропадського. В епоху козацтва клейноди були символом гетьманської влади.З 30 грудня в Україні вводяться в обіг нові монети: гроші мають незвичайну форму

"Історична традиція впродовж віків визначила перелік клейнодів Війська Запорозького – прапор, булава, бунчук, печатка, пернач, литаври, сурми, каламар тощо. Саме гетьманські печатки – невід’ємні атрибути влади гетьманів Григорія Лободи, Богдана Хмельницького, Петра Дорошенка та Івана Скоропадського несуть смисловий акцент набору монет і представляють козацьку добу від її зародження до присмерку й уособлюють потужні історичні пласти", - йдеться у повідомленні Нацбанку.


У НБУ вирішили створити цю серію монет, аби ще раз нагадати нащадкам про славне історичне минуле України, уособленням якого була козацька держава, яка ввібрала в себе елементи демократії, а також гордість і непохитність українського духу.

Як виглядають нові монети

З 30 грудня в Україні вводяться в обіг нові монети: гроші мають незвичайну формуНа аверсі монет, що розглядаються як ромб, а не як квадрат, розташований нинішній герб України, а під ним напис "Україна". Номінал монети знаходиться на трьох монетах з лівого боку, а на одній – із правого. Внизу – рік, у якому монета була викарбувана, а також позначення металу, його проба та логотип Банкнотно-монетного двору НБУ. По центру кожної монети можна побачити козака Мамая, а також козацькі клейноди та елементи зброї тієї доби.З 30 грудня в Україні вводяться в обіг нові монети: гроші мають незвичайну формуНа реверсі монет розташовані гетьманські печатки, покриті локальною позолотою, а також є напис "Козацькі клейноди".

Маса срібла у цих монетах становить 124,4 грами. Футляри для них виготовлені у двох версіях. Загальний тираж наборів невеликий – лише 2000 екземплярів. Вартість такого набору поки що невідома.

Перевірте свій гаманець! В Україні рідкісну монету номіналом 5 копійок продають за 8200 грн - у чому її унікальність

середа, 1 лютий 2023, 6:37

В Україні рідкісну монету номіналом 5 копійок продають на аукціоні за 8200 грн. Монета виготовлена у 1992 році з немагнітної сталі та має рідкісний штам 2БАм, чим і зумовлена її висока вартість, передають Патріоти України. П'ятикопійкова монета справді...

Деяким українцям відмовляють у відпустці та виплаті лікарняних: Названо причини

вівторок, 31 січень 2023, 16:52

Роботодавці можуть не відпускати працівників у відпустку у період воєнного стану. Однак за умови, що відразу після його відміни працівник зможе скористатися відпочинком, який йому належить. Про це повідомив голова адвокатського об'єднання "Кравець та п...