Хіти тижня. Незважаючи на істерику Москви: В Європі на вимогу України почали вилучати майно" Газпрому"

Першим рішення серед європейських юрисдикцій, котрі за рішенням Стокгольмського арбітражу та запитом України арештували майно російського монополіста, прийняв суд Люксембургу.

У Люксембурзі суд постановив виконати рішення арбітражної інстанції про стягнення з Газпрому 2,6 мільярда доларів в рамках суперечки з Нафтогазом України. Як повідомляє Інтерфакс із посиланням на квартальну звітність компанії, Люксембурзькі відділення великих світових банків є кредиторами Газпрому, зазначають Патріоти України.

Уточнюється, що в цьому європейській державі зареєстрована компанія, що випускає єврооблігації компанії Gaz Capital SA. Українська сторона в лютому поточного року направила на адресу люксембурзьких підрозділів найбільших банків і Gaz Capital повідомлення про арешт будь-якої заборгованості "Газпрому" і активів компанії в Люксембурзі. Росія спробувала арешт оскаржити, але в червні 2019 року суд клопотання Газпрому відхилив.

Подібні дії Нафтогаз робить і в Нідерландах. У травні суд Амстердама наклав арешт на належні російської компанії акції BSPC, а також на погашення заборгованості місцевими компаніями перед Газпромом. Крім цього, в голландській юрисдикції зареєстрований Gazprom Holding Cooperatie з активами на мільярд рублів.

Як відомо, Стокгольмський арбітраж зобов'язав Газпром виплатити Нафтогазу 4,63 мільярда доларів за недопоставку газу для транзиту. У Росії з рішенням суду не погодилися.

Німеччина запустила власне виробництво ракет до Patriot

субота, 12 липень 2025, 20:59

Німеччина нещодавно відкрила власну лінію з виробництва ракет для систем протиповітряної оборони Patriot і потенційно, у майбутньому, зможе надавати їх Україні. Про це на брифінгу у Києві сказав глава спеціального штабу з питань України в міністерстві ...

Дошкульний удар по шлунку і гаманцю українців!: Названо продукт харчування, який подорожчав найсильніше

субота, 12 липень 2025, 17:54

В Україні за підсумками червня зафіксовано найнижчу інфляцію з березня 2025 року. У річному обчисленні зростання цін сповільнилося з 15,9% до 14,3% до червня-2024. Одним із ключових драйверів загальної інфляції залишилося подорожчання продуктів харчува...