Хіти тижня. Незважаючи на істерику Москви: В Європі на вимогу України почали вилучати майно" Газпрому"

Першим рішення серед європейських юрисдикцій, котрі за рішенням Стокгольмського арбітражу та запитом України арештували майно російського монополіста, прийняв суд Люксембургу.

У Люксембурзі суд постановив виконати рішення арбітражної інстанції про стягнення з Газпрому 2,6 мільярда доларів в рамках суперечки з Нафтогазом України. Як повідомляє Інтерфакс із посиланням на квартальну звітність компанії, Люксембурзькі відділення великих світових банків є кредиторами Газпрому, зазначають Патріоти України.

Уточнюється, що в цьому європейській державі зареєстрована компанія, що випускає єврооблігації компанії Gaz Capital SA. Українська сторона в лютому поточного року направила на адресу люксембурзьких підрозділів найбільших банків і Gaz Capital повідомлення про арешт будь-якої заборгованості "Газпрому" і активів компанії в Люксембурзі. Росія спробувала арешт оскаржити, але в червні 2019 року суд клопотання Газпрому відхилив.

Подібні дії Нафтогаз робить і в Нідерландах. У травні суд Амстердама наклав арешт на належні російської компанії акції BSPC, а також на погашення заборгованості місцевими компаніями перед Газпромом. Крім цього, в голландській юрисдикції зареєстрований Gazprom Holding Cooperatie з активами на мільярд рублів.

Як відомо, Стокгольмський арбітраж зобов'язав Газпром виплатити Нафтогазу 4,63 мільярда доларів за недопоставку газу для транзиту. У Росії з рішенням суду не погодилися.

За клопотанням української сторони: Арешти активів "Газпрому" за позовами "Нафтогазу" у європейські суди зняті

понеділок, 20 січень 2020, 19:43

Знято арешти активів "Газпрому" за позовами НАК "Нафтогаз України" у Великій Британії, Люксембурзі, Нідерландах. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на заяву російської компанії, зазначають Патріоти України. "Згідно з підтвердженням від мі...

Міжбанк: Гривня продовжує втрачати позиції

понеділок, 20 січень 2020, 19:37

20 січня котирування нацвалюти на відкритті міжбанку стартувало з позиції 24,27 – 24,30 гривні за долар, на закритті встановилися на рівні 24,30 – 24,34 гривні за долар, зазначають Патріоти України. Отже на 16:59 середні курси валют на міжбанку були на...