Крім того, тривають суперечки між Єврокомісією і Польщею з країнами Балтії, між ЄК та адміністрацією США, між Ангелою Меркель і Дональдом Трампом.
До спору також підключилася Франція, запропонувавши закрити проекти "Північний потік" і "Північний потік-2", а для європейських споживачів побудувати інший "потік" – через територію України до Франції.
Зокрема колишній президент компанії Gaz de France Лоїк Ле Флок-Пріжан заявив, що поставки по газопроводах президента Росії Володимира Путіна невигідні європейцям.
"Ми починаємо діалог з Єврокомісією. Відправна точка полягає у здатності Єврокомісії усвідомити, що у "Північного потоку-2", який, до речі, нікому не потрібний, немає майбутнього, особливо при існуванні недорогого американського сланцевого газу", – резюмував він.
"Північний потік-2" піде в обхід транзитних держав – України, Білорусі, Польщі та інших східноєвропейських країн – через виняткові економічні зони й територіальні води Росії, Фінляндії, Швеції, Данії та Німеччини.
Проєкт оцінюють у 9,5 мільярда євро. Його реалізує "Газпром" в альянсі з європейськими компаніями Engie, Uniper, OMV, Shell, Wintershall.
Вони взяли на себе зобов'язання профінансувати "Північний потік-2" сумарно на 50%, тобто на 950 мільйонів євро кожен. "Газпром" надасть другу половину коштів – 4,75 мільярда євро.
2025 року в Україні підвищення пенсій торкнеться лише тих, хто досяг встановленого вікового порогу. Йдеться про доплати за вік, на які може претендувати більшість пенсіонерів. Граничний розмір такої надбавки становить 570 гривень. Про це пише видання O...
Мінімальна пенсія в Україні має бути 4 тис. грн, середня – в межах 12-13 тис. грн, але останню ми не можемо собі дозволити. Про це в інтерв'ю "Новини.LIVE" 4 липня сказав голова комітету Верховної Ради України з фінансів, податкової та митної політики,...