Хіти тижня. Розказую, чому в платіжках для населення тарифи на постачання та розподіл газу збільшуються на 200%, - Тетяна Чорновол

Політик радить українцям купувати газ напряму у "Нафтогаза".

"Розказую, чому в платіжках для населення тарифи на постачання та розподіл газу збільшуються на 200%", - написала екс-нардеп Тетяна Чорновол на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", передають Патріоти України, та перерахувала причини:

"1. В часи Януковича Фірташ приватизував майже всі газопостачальні компанії за смішною ціною – приблизно 400 млн. грн. Наприклад, «Вінницягаз» був куплений за рекордний мінус – 3 млн. грн. (це ціна квартири, і куди скромнішої, ніж у Лещенка в центрі Києва).
2. Уряд Азарова безкоштовно (в господарське відання) передав в користування Фірташу майже всі труби газорозподільної системи ГРС, протяжністю майже… 200 тисяч км і балансовою вартістю 5 млрд. грн.
3. Після безоплатної передачі ГРС Фірташу, його підприємство «Газтек» мусило заплатити податок на прибуток з такого подарунку, однак Партія Регіонів у Верховній Раді прийняла закон про скасування оподаткування в цій операції.
4. Лише за один рік завдяки «облгазам» – цим посередникам між газом від «Нафтогазу» та грошима від споживачів, а також схемам, що паразитували на різниці в ціні між газом для населення та промисловості, Фірташ заробив мільярди (коли газ купувався у «Нафтогазу» за низькою ціною для населення, а продавався промисловості за високою ціною, або передавався власним азотним заводам). В 2013 році за ці гроші Фірташ купив Інтер.
5. За час господарського відання «Газтеку» Фірташа державними трубами, їх протяжність кардинально зменшилася через схему з амортизацією. В тій же «Вінницягаз» за період з 2015-2018 рік (в мене є данні за ці роки, бо вивчала ситуацію) протяжність державних труб зменшилася на 37 %. Звісно, труби не розчинилися – їх статус переведений в «приватний».
6. Уряд Яценюка прийняв постанову №95, яка зобов’язала Фірташа платити річну оренду плату (15%) за користування державними трубами, а це 500-600 млн. грн в рік. Згодом Верховна Рада підтвердила це Законом. Я особисто вносила в державний бюджет 2018 правку про отримання доходів з оренди газопроводів… Однак, Фірташ не платив і плював на кримінальні справи.
7. «Гази» Фірташа за кілька останніх років заборгували 30 млрд. грн. «Нафтогазу» за відібраний газ. «Нафтогаз» називає це несанкціонованим відбором, «гази» - небалансом. В «Кіровоградгазі», де держава володіє значною часткою і де менеджмент Фірташа примусили посунутися, була виявлена схема "небалансу" - ціла низка фіктивних споживачів газу. До речі, я була ініціатором законопроекту про Єдину базу споживачів газу, щоб усунути ці моменти, однак лобі Фірташа постаралося – в 2018 році для прийняття не вистачило… одного голосу.
А тепер, як підсумок: після всього цього підвищення тарифу на розподіл ще один пункт грабунку. Всі вершки, що міг Фірташ зняти з держави - зняті, він переключився на суспільство.
Чому Зеленський цьому потурає? Не лише тому, що він системно лояльний до всіх без винятку олігархів. І не тому, що він дурак, і думає, що Фірташ ці кошти передасть державі (переконана, не буде Фірташ за рахунок підвищення тарифів на розподіл покривати «небаланси», і сумніваюся, що навіть орендну плату за ГРС в бюджет заплатить). Як показує практика, Фірташ легко бере гроші та активи, важко віддає. Що йому в руки попало, те пропало…
Переконана, гроші зібрані з населення підуть на… промивання мізків цього ж населення на телеканалах Бойка-Медведчука. Чому це потрібно Зеленському? Елементарно: Зеленський свідомо сприяє нарощенню рейтингів ОПЗЖ. Адже на фоні Медведчука він завжди буде виглядати для більшості в країні привабливо, який би бедлам та зраду не учинив. Це єдиний працюючий сценарій для нього на майбутніх виборах: рятувати країну від Медведчука.
P.S. В усій цій історії є лише один світлий момент - "Нафтогаз" домігся того, що споживачі можуть купувати газ у нього напряму. Я купую і всім раджу".

У США зібралися випустити новий долар - валюта піде в онлайн

вівторок, 2 березень 2021, 16:26

Федеральна резервна система (ФРС) США, що виконує функції Центрального банку, розглядає питання випуску електронного долара. Про це Конгресу США заявив голова ФРС Джером Пауел, повідомляє Global Times, передають Патріоти України. Пауел вважає, що впров...

Свої люди? Пінчук продавав труби в РФ в 2-3 рази дешевше, ніж "Нафтогазу"

вівторок, 2 березень 2021, 15:27

Заводи "Інтерпайп" Віктора Пінчука в 2015-2019 рр. продавали ідентичні труби для державної компанії "Нафтогаз" в 2015-2019 рр. за ціною в 2-3 рази вище, ніж за контрактами з російською нафтовою компанією "Башнефть". Про це йдеться в аналітичній статті ...