Хіти тижня. Сльози скреп: Європа знайшла ще одну альтернативу поставкам "блакитного палива" від "Газпрому"

З початку року російські поставки газу до Європи різко впали, зниження склало близько 20%.

Ізраїльський уряд схвалив угоду з європейськими країнами про будівництво газопроводу, що буде постачати в Європу природний газ. Про це пише Reuters, передають Патріоти України.

Зазначається, що Ізраїль може стати новим постачальником для Європи, яка шукає заміну «Газпрому». Трубопровід EastMed, який пройде дном Середземного моря, призначений для транспортування газу з Ізраїлю та Кіпру до Греції, Італії та інших європейських країн. Його будівництво оцінюється в шість мільярдів євро, запуск планується в 2025 році.

Газопровід буде транспортувати 10 мільярдів кубометрів газу на рік з можливістю подвоєння пропускної потужності. Європейська комісія виділила 35 мільйонів євро на підготовку техніко-економічного обґрунтування (ТЕО) проекту. «Угода про будівництво є історичною віхою, що перетворює Ізраїль на експортера енергоресурсів», - заявив міністр енергетики країни Юваль Стейніц. Раніше країна тільки імпортувала газ.

Ізраїль розробляє найбільше родовище Leviathan, запаси якого оцінюються в 621 мільярд кубометрів. У грудні 2017 року Кіпр, Греція, Італія та Ізраїль домовилися про будівництво газопроводу EastMed протяжністю дві тисячі кілометрів. Газопровід з'єднає Leviathan і кіпрське газове родовище Aphrodite (запаси - 130 мільярдів кубометрів) з європейським ринком.

З початку року поставки «Газпрому» до Європи різко впали, зниження склало близько 20%. Через скорочення попиту і рекордного заповнення сховищ - вартість газу в Європі опустилася до такого рівня, що «Газпрому» невигідно продавати його.

Ніякі хабарі не допомагають: Венесуела відмовляється від російських Су-30

понеділок, 12 квітень 2021, 21:08

Як повідомляє ресурс Avia.pro, закуплені у Росії винищувачі не придатні для експлуатації через різні технічні несправності. Масштаб проблем такий великий, що Каракас може відмовитися від застосування цих бойових літаків. . Як пишуть ЗМІ, справа в тому,...

Поганий знак для Москви: Країни Балтії повністю відмовилися від електроенергії з Росії - це сталося вперше

понеділок, 12 квітень 2021, 15:44

Країни Балтії відмовилися від електроенергії з Росії на час випробувань щодо виходу з енергетичного кільця БРЕЛЛ (Білорусія, Росія, Естонія, Латвія і Литва), що запланований на 2025 рік. Про це пише "Комерсант", передають Патріоти України. Так, Латвія ...