Хіти тижня. Тільки "бабки" і нічого особистого: Як Ахметов з Аваковим через Раду заборонили простим українцям будувати сонячні електростанції

Змовники створили собі «теплу ванну» через недоброякісну конкуренцію. Представники старої та донедавна нової влади демонструють «зворушливу єдність» у оббиранні держбюджету та недочетних до «розпилу» бюджету українців. А що буде за Зеленського?

Журналісти Bihus.info з'ясували в чиїх інтересах народні обранці заборонили простим українцям будувати сонячні електростанції на землі, зазначають Патріоти України.

Гектари сонячних панелей і сотні нових вітряків стрімко ростуть на українському полях. Від сім'ї Авакова і олігарха Ахметова до фінансового радника Петра Порошенка Макара Пасенюка - хвиля постмайданних політиків і близьких до них бізнесменів запускає потужний «зелений» енергобізнес.

І цей бізнес дорого обійдеться українським споживачам електрики. Тому, що сонячні і вітряні станції, запущені до 1 січня 2020-го, на 10 років одержать супервисоку плату за вироблену енергію. Ця плата називається «зелений тариф».

Зараз держава закуповує електроенергію у атомних станцій 0,57 грн / КВт, у ТЕС - 2,15 грн / КВт.

У той же час у постачальників сонячної енергетики держава купує електроенергію за курсом в євро - 15 євроцентів (5 грн / КВт), а у власників вітряних станцій - 10 євроцентів (3,3 грн / КВт). Це один з найвищих тарифів в Європі.

Парламент міг, але відмовився зменшити його новим промисловим гравцям в цьому році. Зате, на минулому тижні депутати фактично відрізали від ринку малі електростанції.


Фруктові ціни: Який очікується урожай на фрукти в Україні та якою буде ціна

середа, 27 травень 2020, 0:30

Заморозки були тривалими і вдарили по раннім сортам. Україна цьогоріч отримає низький урожай ранніх фруктів, як заявила начальник відділу агрометеорології «Укргідрометцентру» Татяна Адаменко, передають Патріоти України.

Дешевого долара не буде: Банкір спрогнозував валютний курс в Україні після отримання кредиту МВФ

вівторок, 26 травень 2020, 22:46

Однак курс гривні буде більш-менш стабільним. Завдяки отриманню Україною чергового кредиту від Міжнародного валютного фонду гривня залишиться стабільною, а вартість долара становитиме 26,5-27,2 гривні. Такий прогноз курсу долара озвучив директор департ...