Хіти тижня. Тільки "бабки" і нічого особистого: Як Ахметов з Аваковим через Раду заборонили простим українцям будувати сонячні електростанції

Змовники створили собі «теплу ванну» через недоброякісну конкуренцію. Представники старої та донедавна нової влади демонструють «зворушливу єдність» у оббиранні держбюджету та недочетних до «розпилу» бюджету українців. А що буде за Зеленського?

Журналісти Bihus.info з'ясували в чиїх інтересах народні обранці заборонили простим українцям будувати сонячні електростанції на землі, зазначають Патріоти України.

Гектари сонячних панелей і сотні нових вітряків стрімко ростуть на українському полях. Від сім'ї Авакова і олігарха Ахметова до фінансового радника Петра Порошенка Макара Пасенюка - хвиля постмайданних політиків і близьких до них бізнесменів запускає потужний «зелений» енергобізнес.

І цей бізнес дорого обійдеться українським споживачам електрики. Тому, що сонячні і вітряні станції, запущені до 1 січня 2020-го, на 10 років одержать супервисоку плату за вироблену енергію. Ця плата називається «зелений тариф».

Зараз держава закуповує електроенергію у атомних станцій 0,57 грн / КВт, у ТЕС - 2,15 грн / КВт.

У той же час у постачальників сонячної енергетики держава купує електроенергію за курсом в євро - 15 євроцентів (5 грн / КВт), а у власників вітряних станцій - 10 євроцентів (3,3 грн / КВт). Це один з найвищих тарифів в Європі.

Парламент міг, але відмовився зменшити його новим промисловим гравцям в цьому році. Зате, на минулому тижні депутати фактично відрізали від ринку малі електростанції.


Почалося "переформатування": В Україні масово скорочують айтівців - у чому причина і кого шукають натомість

вівторок, 20 травень 2025, 7:39

В Україні 19% айтівців були звільнені протягом останнього року, найчастіше це мідли та сеньйори, яких скорочували через фінансові труднощі, оптимізацію або завершення проєктів. Водночас компанії активно шукають досвідчених технічних фахівців у сферах р...

Удар у відповідь по США: Китай блокує виробництво іноземних електромобілів по всьому світу, загрожуючи конкурентам кризою гіршою ніж 2021-22 років

вівторок, 20 травень 2025, 6:24

Світ вкотре переконується у небезпеці монополії КНР на ряд критичних для глобальної економіки позицій, зокрема щодо видобутку та обробки рідкоземельних металів, де Україна на щастя для себе та Заходу, має значний потенціал. Світова автомобільна промисл...