Хіти тижня. Тільки "бабки" і нічого особистого: Як Ахметов з Аваковим через Раду заборонили простим українцям будувати сонячні електростанції

Змовники створили собі «теплу ванну» через недоброякісну конкуренцію. Представники старої та донедавна нової влади демонструють «зворушливу єдність» у оббиранні держбюджету та недочетних до «розпилу» бюджету українців. А що буде за Зеленського?

Журналісти Bihus.info з'ясували в чиїх інтересах народні обранці заборонили простим українцям будувати сонячні електростанції на землі, зазначають Патріоти України.

Гектари сонячних панелей і сотні нових вітряків стрімко ростуть на українському полях. Від сім'ї Авакова і олігарха Ахметова до фінансового радника Петра Порошенка Макара Пасенюка - хвиля постмайданних політиків і близьких до них бізнесменів запускає потужний «зелений» енергобізнес.

І цей бізнес дорого обійдеться українським споживачам електрики. Тому, що сонячні і вітряні станції, запущені до 1 січня 2020-го, на 10 років одержать супервисоку плату за вироблену енергію. Ця плата називається «зелений тариф».

Зараз держава закуповує електроенергію у атомних станцій 0,57 грн / КВт, у ТЕС - 2,15 грн / КВт.

У той же час у постачальників сонячної енергетики держава купує електроенергію за курсом в євро - 15 євроцентів (5 грн / КВт), а у власників вітряних станцій - 10 євроцентів (3,3 грн / КВт). Це один з найвищих тарифів в Європі.

Парламент міг, але відмовився зменшити його новим промисловим гравцям в цьому році. Зате, на минулому тижні депутати фактично відрізали від ринку малі електростанції.


Хіти тижня. Одного з провідних операторів мобільного зв'язку України викуплюють азербайджанці

середа, 16 жовтень 2019, 18:30

Що станеться з ціновою політикою стосовно споживачів послуг, залишається тільки гадати. Азербайджанський оператор зв’язку Bakcell подав заявку в Антимонопольний комітет України на концентрацію ПрАТ«ВФ Україна». Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна» з п...

Вгору чи вниз? Що буде з курсом долара в Україні: У МВФ озвучили новий прогноз

середа, 16 жовтень 2019, 16:28

Міжнародний валютний фонд прогнозує, що до кінця 2019 року долар коштуватиме у середньому 26,75 грн/$. У 2020 році очікується, що гривня "просяде" до 27,72 грн/$, йдеться в огляді МВФ "Перспективи розвитку світової економіки", передають Патріоти Україн...